Камион удрил ноќва во бетонски столб на старата наплатна рампа Градско.

Објавил: Сара Фемина | 18 мај, 2019 0:24

НАЈНОВА ВЕСТ: Тешка сообраќајна несреќа, камион удрил во бетонски столб!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Вечерва камион удрил во бетонски столб на наплатна рампа.

Камион удрил ноќва во бетонски столб на старата наплатна рампа Градско. Возачот е повреден и пренесен во болница во Велес. На фотографијата се гледа искршен камион, кој се забил во остатоците од старата патарина, откако се поставени нови наплатни пунктови на само неколку метри растојание. За сега нема подетални информации за сообраќајката.

АПЕЛ ДО НАДЛЕЖНИТЕ!!!
Поставете соодветна сигнализација кога оставате бетонски остатоци како чиреви од стара патарина. Дури и најискусните (возачи на камиони) прават грешки бидејќи е вечерно време и нема соодветни знаци.

Возачот на брза помош кажа дека е 5ти или 6ти случај откако е преселена патарината. Да не биде предоцна, бидејќи никој од нас нема да одговара.

Сликата е страшна, но возачот е пренесен во Велес со расекотина на глава на снимање“ стои во објавата на страната „ѕид на сообраќајниот срам“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Несреќата се случила околу 16 часот, кога детето заедно со своите другарчиња влегло да се капи во еден од вировите длабок околу 3,5 метри. Притоа го повлекла водата и пропаднало.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Се удави 15 годишно момче во реката Пчиња!

Петнаесетгодишно момче од кумановското село Љубодраг попладнево се удави во реката...

Денеска кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје по убиството на Никола Христовски, посвети статус со кој се простува од својот кошаркар. Нивниот статус ви го пренесуваме во целост.

Убиеното момче во Ново Лисиче било кошаркар на МЗТ- другарите од тимот се простуваат од него

17 годишното момче кое синоќа почина по убодните рани од нож, во паркот на Музиката во...

Немилиот настан се случил неколку минути после полноќ. Момчето било живо додека пристигнала екипата на Итна помош. Но, поради обилното крвавење, тоа за жал починало. Напаѓачот бил фатен од граѓани и другари на ранетиот, па ѝ бил предаден на полициска патрола.

Трагедија во Ново Лисиче: Синоќа со нож било убиено 17- годишно момче

Трагедија се случи синоќа во скопската населба Ново Лисиче во Паркот на музиката. 17...