Амди Бајрам имал корона вирус!

Објавил: Перо Милчин | 24 октомври, 2020 18:47

НАЈНОВО: Амди Бајрам бил позитивен на корона вирус

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Амди Бајрам бил позитивен на корона вирус!

Tестот на корона вирус што посмртно му беше направен на Амди Бајрам е позитивен, потврдија од болницата Жан Митрев за Фокус.

Иако резултатот покажал дека Бајрам бил заразен, неговата фамилија, како што неофицијално дознава порталот, засега планира да прави голем погреб со сите церемонии.

Амди Бајрам во април годинава изјави дека му ја ампутирале ногата и дека закрепнува.

Амди Бајрам е роден во Скопје и има завршено средно трговско училиште, а извесно време бил генерален директор на текстилното претпријатие „Шутекс“.

Бајрам во 1994 станал пратеник во Собранието на Република Македонија како член на Партија за целосна еманципација на Ромите(ПЦЕР), но до крајот на мандатот работел како независен пратеник.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Здравство

Многу жалам за изгубениот млад живот. Но, не е вистина дека се работи за родилка и дека наместо папочна врвка и биле пресечни цревата.

Д-р Јовановска: Не е вистина дека се работи за родилка и дека наместо папочна врвка и биле пресечни цревата

33-годишна пациентка вчера починала на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје,...