Црвенковски го немаше, Пендаровски спремаше пречек во Вила Водно

Објавил: Калина Мартинска | 12 мај, 2024 14:02

На инаугурацијата на новата претседателка беа Иванов и сопругата на Трајковски

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Во свечената собраниска сала каде што беше инаугурацијта на Гордана Силјановска Давкова за претседателка на државата покрај пратениците од сега стариот собраниски состав по протокол беа верските лидери на МПЦ-ОА и ИВЗ председателката на Уставниот суд, домашни и странски дипломати и екс председателот Ѓорѓе Иванов и Вилма Трајковска, сопруга на загинатиот председател Борис Трајковски, а екс претседателот Бранко Црвенковски и досегашниот Стево Пендаровски ги немаше.

Мицкоски и Ковачевски си подадоа рака по завршувањето на инаугурацијата:

https://www.facebook.com/reel/778917660649865 

Ковачевски и се јавил да и честита на Силјановска-Давкова:

ВИДЕО

Види и ова:

Сиљановска Давкова се заколна дека ќе ја штити не „Северна“ туку Македонија – magazin.mk

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Политика