Како љубители на спортот денес имавме уште една исклучителна можност да уживаме во уникатен спортски настан кој испраќа силна порака за афирмација и промоција спортот како и здравите животни навики, вели Георгиевски!

Објавил: Сара Фемина | 6 јуни, 2021 17:46

На Охридскиот маратон градоначалникот Георгиевски трчаше со сопругата, ќерката и синот

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

На годинешната петта манифестација на „Охрид Трчат” градоначалникот Георгиевски го придружуваа сопругата ќерката и синот.

Како љубители на спортот денес имавме уште една исклучителна можност да уживаме во уникатен спортски настан кој испраќа силна порака за афирмација и промоција спортот како и здравите животни навики, вели Георгиевски!

Како дел од програмата на овогодинешното издание на атлетската манифестација, вчера се одржа и традиционалната Панел дискусија на која дискутиравме за потенцијалите на спортскиот туризам и неговата важност во развојот на една туристичка дестинација.

Градот е сместен во подножјето на планината Галичица, на надморска височина од 695 m, додека стариот дел од градот се наоѓа на повисока надморска височина до 740 m.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.