Тој се пофали за својот подвиг на Фејсбук и сподели убава мотивирачка мисла од големито Фридрих Ниче.

Објавил: Валерија Петрова | 20 јули, 2019 12:40

На планините не се искачувате залудно: Мицкоски го освои Пелистер

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Убавото лето време претседателот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски денеска го искористи да направи интересен подвиг го исачи Пелистер.

Фотографија од Мицкоски на Пелистер

Тој се пофали за својот подвиг на Фејсбук и сподели убава мотивирачка мисла од големито Фридрих Ниче.

– Стив, Илинден и конечно Пелистер, Битола, Република Македонија.
Наместо трка на 100 метри, одбирам маратон, за стигнување до целта и финална победа.

“На планините на висината никогаш не се искачувате залудно. Или ќе достигнете повисока точка денес или ќе ги тренирате вашите сили за да може да се искачите повисоко утре” Фридрих Ниче, напиша Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ често знае своето слободно време да го искористи и да ги посети убавините кои нашата земја ги нуди.

Највисоките три врвови на Баба Планина, Пелистер 2.601 м. (според најнови сателитски мерења 2.633 м.), потоа Вториот врв, Илинден 2.549 м. и Првиот врв Стив 2.468 м се величенствени природни објекти кои со своите пирамидални форми доминираат во блиската и во подалечната околина, Поставени еднододруго, оваа величенствена тројка врвови – гранитни пирамиди, според одредени научни видувања имаат старост од околу 465 милиони години од ерата на Палеозоикот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Премиерот Зоран Заев, пред почетокот на седницата за ТВ Сител изјави дека актуелните случувања ќе бидат на дневниот ред на Централниот одбор на СДСМ.

ЖЕШКИ РАЗГОВОРИ НА БИХАЌКА: Започна седницата на Централниот одбор на СДСМ!

Централниот одбор на СДСМ ја започна 11-та седница во седиштето на партијата во Скопје. Во...

И прашањето е, што зборуваме за довербата во владеењето на правото, за случајот „Рекет“ или Евроинтеграција?

АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ: “ДУИ е најцрната дамка на разнишаниот правосуден систем во Македонија”

Ова е вистината зошто криминалците од ДУИ се заштитени од правда за нивниот криминал...

Вчера по налог на Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција беше приведена и притоврена специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за злоупотребила службената положба и овластувањата со што се стекнала со лична користа.

ФЕТАИ: Продолжуваме со работа, СЈО е во целост посветен на борбата за правда

Обвинителката во Специјалното јавно обвинителство Фатиме Фетаи денеска изјави дека...

Во екипата беа долгогодишните новинари Ацо Кабранов, Христијан Стојчевски, Гордана Дувањак, Анета Кочишки како и познатата пеачка и актерка Тијана Дапчевиќ.

УЈП од петок ќе ги “ЧЕШЛА” фирмите кои се поврзани со Бојан Јовановски и Меѓународниот Сојуз!

Управата за јавни приходи од петок ќе ги проверува фирмите кои се поврзани со Бојан...