Најново метео

Објавил: admin@magazin | 25 декември, 2022 11:26

НА ПОВИДОК НЕМА СНЕГ – ПРОДОЛЖУВА ДОЛГИОТ ПЕРИОД НА СТАБИЛНО, СУВО И НАТПРОСЕЧНО ТОПЛО ВРЕМЕ!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Продолжува ДОЛГИОТ период на стабилно, суво и сончево време, повремено со мала до умерена локална облачност.

Ќе биде претежно тивко, додека по котлините и понатаму ќе биде пооблачно и магливо, со што и температурите преку ден ќе останат пониски.

Во Скопје исто така останува пооблачно и магливо, но и релативно постудено.

Максималните температури ќе бидат НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ и ќе се искачуваат во интервалот од 10 до 15 степени, додека локално истите ќе се искачуваат дури и над 15 степени.

За време на новогодишната ноќ, како и во првите денови на 2023 година продолжува стабилното и суво време со НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ температури на воздухот, снег нема да има и на Скијачките центри.

  • За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Главната причина за кавгата меѓу актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и неговиот претходник Никола Груевски е во личните суети, а не во политичките разлики поврзани со уставните измени, смета првиот лидер на партијата и експремиер Љубчо Георгиевски.

Георгиевски: Груевски претходно ги сруши измените на КЗ што сега му се потребни и за кои плаче

Прашан во интервју за емисијата „Трилинг“ дали владејачката гарнитура е подготвена...