Главна соговорничка на Немања била Ивона Тасовска, главен уредник, а тие двајцата се нашле во близина на приватната клиника на Јордан Камчев, за кој Боки се сомнева дека го рекетирал.

Објавил: Сара Фемина | 6 септември, 2019 1:01

Неверојатни детали од разговор со српски новинар- Родителите на Боки 13 од срам не излегуваат од куќата!

Фото/Текст извор: ©galama

Новинарот Немања Вујичиќ од емисијата “Premijera – Vikend special” на почетокот од новата сезона приготвил ексклузивен прилог за Бојан Јовановски, попознат како Боки 13, кој неодамна беше уапсен и осомничен за изнудување пари.

Главна соговорничка на Немања била Ивона Тасовска, главен уредник, а тие двајцата се нашле во близина на приватната клиника на Јордан Камчев, за кој Боки се сомнева дека го рекетирал.

“Тоа е најголемата приватна клиника во Македонија, во сопственост на Орка холдинг, чиј сопственик е неодамна рекетираниот бизнисмен, Орце Камчев и кој ја откри најголемата корупциска афера, во која како што реков, се вмешани судии, тужители, политичари, заедно со Боки 13. Боки 13 изнудувал пари од него – започнала Ивона, па продолжила:

Боки 13 во друштво со пратеничката од редовите на СДСМ, Фросина Ременски, нејзиниот сопруг Јовче Ременски, мајката од Боки 13, Јасминка Јованоска и градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев.

“Фамозниот Луј Витон рекет, милион ипол евра во апоени од 10 евра, па оние женски раце кои ги бројат парите, па спецификацијата на парите се случила во куќата на сопственикот на оваа болница во чија близина се наоѓаме. Се наметнува прашањето, како сето ова време можел да ја работи таа нелегална работа за која денес го обвинува Обвинителството?

Според сите официјални и неофицијални информации, истото го сторил и со многу други бизнисмени. Не е само Орце Камчев. Она што го очекуваат македонската и српската јавност е одговорот на прашањето: Кој се му помагал на Боки? Зошто политичарите му помагале, пари не успеале да видат, а ако виделе, зошто молчеле?”

Немања потоа ја посетил семејната куќа на Јовановски, но неговите родители не сакале да дадат изјава, а потоа се упатил кон луксузниот дел на Скопје во кој Боки живеел. Новинарката Александра Тимовска му дала повеќе детали за животот на Боки во овој кварт.
Тој се однесувал сосем природно, се поздравувал со вработените, не дигал многу галама, освен кога правел некои забави. Но сето тоа го правел со најава, според правилата кои важат овде. Дури одел и на базен.

Не му доаѓале многу луѓе на гости, освен најблискиот круг на пријатели. Немал свој стан, живеел во изнајмен. Како што слушнав од некои информации, овде становите се околу 1500 до 2000 евра месечно – раскажала Александра.
На самиот крај од прилогот, естрадниот новинар Зоран Василевски Фаци, го дал своето мислење за Бојан.

“Мислам дека Боки во затворот оди со подигната глава, дека добро се држи, дека пее, дека не е паднат со духот, туку баш напротив. Бојан и кога влезе во затворот, одеше со дигната глава. Боки со самата своја појава на естрадата сакаше да биде број еден, а мислам дека сега успеа во тоа – заклучил Фаци.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Вице Заев, братот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека бил принуден да се обрати на јавноста по, како што наведува, многубројните лажни вести за него и неговото семејство

Вицето: смешно е мене да ме поврзувате со рекет, јас сум честит човек!

Вице Заев, братот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека...

Тој во допис за медиумите вели дека бил принуден да се обрати до јавноста по лажните вести кои акко што вели доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ а се контролирани од Никола Груевски. 

Сакаат да ни наштетат, ниту јас, ниту брат ми не сме вмешани во “Рекет”- по два дена молчење се огласи Вице Заев

Откако во медиумите пред два дена одекна веста дека Вице Заев и поранешниот премиер...

Туку тој станува државен рекет каде што премиерот и неговиот брат се вмешани. Два дена имаме целосен молк од Зоран Заев и Вице Заев за фактот дека остварувале средби и се координирале со главните учесници во рекетот Катица Јанева и веќе осудениот за „Рекет“, Зоран Милевски Кичеец. Два дена имаме целосен молк од  Зоран Заев и Вице Заев.

“Два дена молк од Зоран Заев и Вице Заев- бегаат од одговорите што разговарале со осомничените во случајот „Рекет“

Прес конференцијата денеска е продолжение на вондредната прес конференција пред два...

Таа сведочеше за убиството на четирите момчиња и рибарот на Смилковскоро езеро и рече дека дел од информациите кои пристигнале до неа биле издржани, но дел и веднаш отфрлани.

Јанкуловска сведочи за „Монструм“: Крвна одмазда, имотен спор, лична пресметка биле причина за убиството?

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска сведочеше...