Во Германија досега се пријавени 31.991 случаи, додека 149 лица починале.

Објавил: Рејхан Бајрами | 24 март, 2020 19:23

НЕВЕРОЈАТНО: Германија изгуби 6 милиони заштитни маски на аеродромот во Кенија!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Германската војска изгуби шест милиони заштитни маски на аеродромот во Најроби, главниот град на Кенија, соопшти портпаролот на германското Министерство за одбрана.

Германското Министерство за одбрана нарача маски од неименувано трговско претпријатие, пренесува Си-Ен-Ен.

Германската војска изгуби шест милиони заштитни маски на аеродромот во Најроби, главниот град на Кенија.

Портпаролот на германското министерство не знае зошто маските биле изгубени во Најроби, ниту од каде биле прво испорачани. 

Во Германија досега се пријавени 31.991 случаи, додека 149 лица починале.

Во изминатите 24 часа во Италија животот го загубија 743 лица од коронавирусот.

Во Италија животот досега го загубија 6820 лица. Бројот на регистрирани случаи исто така е во пораст во последните 24 часа, и изнесува 3612 лица, или вкупно 54030 лица, додека вкупен број од оние кои се заразени од почетокот на епидемијата е 69176. Единствена позитивна вест е тоа што бројот на излечени е во пораст, односно дека се излечиле 894 лица повеќе од вчера, или вкупно 8326 лица.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Европа

Пред воведувањето на рестриктивни мерки, 42 проценти од Германците се среќавале со други луѓе неколку пати неделно, а меѓу 25 и 31 март само пет проценти од нив го сториле тоа.

НАЈНОВОТО ИСТРАЖУВАЊЕ ПОКАЖА: Германците ги намалија контактите, но не прифаќаат забрана за излегување!

Студијата на Универзитетот во Манхајм покажува дека Германците драстично го промениле...

Планираната депонија за радиоактивен отпад се наоѓа на планината Трговија во непосредна близина на Нови Град во Република Српска.

ХРВАТСКА ДОНЕСЕ СКАНДАЛОЗНА ОДЛУКА: Нуклеарен отпад се носи во близина на паркот на “природата”- ЗАГРОЗЕНИ 250.000 лица!

Планираната депонија за радиоактивен отпад се наоѓа на планината Трговија во непосредна...

Брусаферо истакна дека би било глупаво да се намалат мерките на италијанската влада кои се покажаа како продуктивни, што подразбира забрана за движење и останување дома.

ВАЖНИ ВЕСТИ ОД ИТАЛИЈА: Опаѓа бројот на заболени!

Раководителот на италијанскиот институт за здравство, д-р Силвио Брусаферо, рече дека...