Во полициска станица ме пречекава со кафенце, а десетата пријава САКАМ СО ЛЕПЧЕ 🍞 И СОЛ 🧂 да ме пречекаат и да ми дадат премија знаменце.

Објавил: Сара Фемина | 28 февруари, 2020 19:49

НЕВИДЕНА СРАМОТА: Мајката на убиеното момче ПИНО ни крива ни должна доби седма пријава

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Маја Трпковска, мајката на убиеното монче Пино Секондо на социјалните мрежи објави дека ни крива ни должна добила седма пријава. 

Пино Секондо беше убиен на 11 декември 2018 година. Ангела Ѓорѓиевска е обвинета заедно со соучесникот Фуркан Али кој е во бегство и по него е распишана меѓународна потерница.

Остатоците од телото на Секондо беа случајно пронајдени кон крајот на април минатата година.

Според обвинението Ангела Ѓорѓиевска е обвинета дека го сторила кривичното дело Убиство од член 123 ст. 1 во соизвршителство со друго лице, во оваа фаза од постапката како осомничен.

Пино Секондо беше убиен на 11 декември 2018 година.

Осомничен, во случајот другото лице кое се споменува во обвинението е лице против кое постојат основи да се смета дека е сторилет на истото кривично дело заедно со Ангела Ѓорѓиевска, а обвинет во случајот Ангела Ѓорѓиевска е лице против кое обвинителот смета дека постојат доволно докази од кои може да се очекува донесување на осудителна пресуда.

Кривичното дело од член 123 ст. 1 од Кривичниот Законик гласи: Тој, (во случајот Ангела Ѓорѓиевска) што друг (во случајот Пената Секондо Пино) ќе лиши од живот, ќе се казни со казна затвор најмалку пет години, во случајот до 15 години.
Соизвршителството од чл. 22 од Кривичниот Законик за кое Ангела Ѓорѓиевска е обвинета гласи:

„Ако две или повеќе лица, со учество во дејствие на извршување или со друг особен придонес кон извршувањето на делото, заеднички сторат кривично дело, секое од нив ќе се казни со казната пропишана да тоа дело.„

На 29.04.2019 година во Единицата за известување и команда во Скопје од страна на непознат граѓанин, беше пријавено е дека на место викано Башинец во атарот на с.Љуботен пронајден е човечки скелет покриен со камења.

Од наведеното произлегува дека во предметот, Ангелa Ѓорѓиевска е единствено обвинета дека го лишила од живот Пинета Секондо Пино, заедно со друго лице кое има својство на осомничено лице. Од тука, погрешно е означување на нејзиното својство во предметот како второосомничена бидејки таа е единствено обвинето лице.

Седма пријава!!!
Во полициска станица ме пречекава со кафенце ♥️ ☕♥️ За десетата пријава САКАМ СО ЛЕПЧЕ 🍞 И СОЛ 🧂 да ме пречекаат и да ми дадат премија знаменце 🇲🇰 !!! 👌👌👌
Искрено речено има полицајци и полицајки👮‍♂️👮‍♀️👮‍♂️👮‍♀️👮‍♂️👮‍♀️што навистина ги поштувам и ги благословувам во секоја моја молитва 🙏🙏🙏 Они се наши АНГЕЛИ!!!
ДА Живее Република Македонија, пишува Маја Трпкоска!!!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Скандал

Уредништвото на телевизијата не е среќно да се чуе гласот на ВМРО-ДПМНЕ!

СРАМНА ОДЛУКА: Телма го откажа гостувањето на Мицкоски во телевизијата- Уредништвото не е среќно да се чуе гласот на ВМРО-ДПМНЕ!

Цензура како во најлошите времиња на комунистичките режими. Утре требаше да гостувам...

На Јутјуб канал со име „Fenix A1“, во текот на изминатата ноќ, се објавени две „бомби“ кои објавувачот ги насловил „Вистината за А1“. Не е наведен периодот од кога потекнуваат телефонските разговори, но содржината алудира дека е од периодот на затворањето на А1 ТВ.

„Бомби“ за затворањето на А1 ТВ: Објавувачот тврди дека се слушаат Груевски, Јанкулоска, Шврговски, Латас…

По пауза од неколку месеци, по завршувањето на изборите, на Јутјуб повторно се појавија...

На угостителскиот објект каде што вчера Георгиев имаше настап, не му е првпат да ги крши протоколите за заштита од вирусот. Директорот на Пазарниот инспекторат за „А1он“ вели дека и минатата недела му поднеле кривична пријава.

ВИДЕО: Гужви и турканици во скопски локал каде пееше Владо Георгиев – Не се носеше ниту маска, ниту се држеше дистанца

Со гужви, играње и пеење вчера се одржа настап на српскиот пејач Владо Георгиев во познат...

На видеото не може да се види за која локација станува збор а истото е споделено на „ТикТок“, апликација каде младите најчесто објавуваат кратки забавни видеа.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Момчиња тепаат момче и се фалат на „ТикТок“

На видеото може да се забележи како повеќе момчиња брутално тепаат момче, па потоа...