Спрема неофицијални податоци, немилиот настан се одиграл во вторникот, а наводно Ѓорѓе поради напад на љубомора, прво ја претепал брутално, па после тоа продолжил да ја малтретира својата девојка.

Објавил: Перо Милчин | 14 март, 2019 18:04

НЕВИДЕН МАСАКР ВО НОВИ САД: Со дрвена мотика и кршел раце и ребра на девојката, а со пегла ја горел по лицето

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Ѓорѓе. Л(24) брутално ја претепал својата девојка Ивана(22), со која живеел во стан во центарот на Нови Сад.

Полицијата го притворила и одредено му е задржување во полициската станица од 48 часа и поднесена му е кривична пријава за насилство во семејство, а од страна на обвинителството му е одредено сослушување.

Во полицијата потврдија дека осомничениот по итна постапка добил забрана за приближување на оштетената и дека треба да го напушти станот во кој живееле заедно.
Како се дознава, Ѓорѓе е инаку студент на Факултетот за спорт и физичко воспитување во Нови Сад, а на социјалните мрежи пишува дека не е во врска.

Ова е монструмот Ѓорѓе. Л кој брутално ја претепа својата девојка Ивана, со тоа што и нанесе тешки телесни повреди по градниот кош и лицето.

Спрема неофицијални податоци, немилиот настан се одиграл во вторникот, а наводно Ѓорѓе поради напад на љубомора, прво ја претепал брутално, па после тоа продолжил да ја малтретира својата девојка.

Осомничениот со нозе, раце и дрвена мотика и ги скршил ребрата по нејзиното тело.

Спрема неофицијални податоци, девојката почнала да го моли да престане, и тоа осомничениот го налутило уште повеќе, па ја загреал пеглата и ги изгорел рацете, а потоа зел нож и ја бодел во нозете и лицето.

Претепаната девојка сама отишла во Итната помош и пријавила што се случило, а после тоа таа била префрлена во Институтот за белодробни болести во Сремска Каменица.

Како изјавија од овој здравствен центар таа добила повеќе искршени ребра, нагмечување на градниот кош и плуќното крило, избушени и се плуќните марамици, а исто така изгореници на лицето и рацете, како и повеќе убоди со нож по нозете.

Моментално девојката е во добра здравствена состојба, а монструмот се наоѓа во притвор.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

Србија е земја на храброст и таа секогаш ќе ги победи насилниците, напиша Вучиќ на Твитер, со фотографија која се гледа како игра шах, заедно со министерот за надворешни работи Стефановиќ.

Вучиќ игра шах во кабинетот и баш му е гајле што во Србија се палат автомобили и кршат стакла во телевизии !

Додека во Србија се палат автомобили, кршат стакла на врати од телевизии и рушат објекти,...

Австралискиот екстремист (28) отвори оган на џамијата АЛ Хур на Нов Зеланд во градот Крајстчер. Пукал на деца, а за сега се потврдени 40 жртви.

ВО ЖИВО : Масакр во две џамии во Нов Зеланд – има 40 мртви, убиецот настанот го пренесувал во живо на фејсбук

Во градот Крајстчерч на Нов Зеланд непознати лица утрово отворија оган на две џамии....