Покрај убиените луѓе, уште 24 лица се ранети , меѓу нив и деца а медицинските тимови во блиските болници се обидуваат да ги спасат.

Објавил: Рејхан Бајрами | 4 август, 2019 3:17

НЕВИДЕН МАСАКР ВО ТЕКСАС: Најмалку 22 загинати, меѓу нив и четири деца!

Фото/Текст извор: ©телма

Најмалку 20 лица се убиени во најновиот инцидент на масовно убиство на луѓе во Соединетите американски држави.

Масакрот се случил во продавница на Волмарт во близина на трговскиот центар Сиело Виста во градот Ел Пасо, во сојузната американска држава Тексас.

Покрај убиените луѓе, уште 24 лица се ранети , меѓу нив и деца а медицинските тимови во блиските болници се обидуваат да ги спасат.

Еден млад маж е уапсен од полицијата и според сегашните информации, најверојатно само тој го извршил масовното убиство.
Американските медиуми го именуваа како Патрик Крусиус на возраст од 21 година, кој живеел во Далас.

Медиумите објавија и фотографија од напаѓачот, преземена од камерите во Волмарт, на која тој носи слушалки за спречување на бучава и во рацете држи автоматска пушка, со која и го извршил масакрот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Како што пренесе државната телевизија, до експлозијата дошло така што од цевката која се наоѓала во салата за венчавање протекла гас.

КРВАВА СВАДБА ВО ИРАН: Загинаа 11 сватови и 5 деца – еклсплодира плинска цевка на венчавка!

Најмалку 11 лица загинаа во експлозија на плинска цевка за греење, во западот на Иран,...

Властите соопштија дека лошото време ќе биде еден од факторите што ќе се испита, но причината за несреќата сè уште не е позната.

СЕ СРУШИ ПАТНИЧКИ АВИОН ВО САД: Најмалку 10 лица се загинати

Најмалку девет лица загинаа, а тројца се повредени во пад на мал авион во американската...

Емран Хамза (2), кој е по потекло од Србија, загина во неделата на божиќниот саем во Луксембург, кога скулптура од мраз од 700 кг падна на несреќното дете.

ХОРОР: Двегодишно дете од Србија го уби скулптура од 700 килограми мраз – ПОЧИНАЛО НА РАКАТА ОД ТАТКО МУ

Емран Хамза(2)трагично настрада кога на него во текот на божиќниот саем се сруши куќа...

„Ова е критична точка, со екипи од Турција се обидуваме да ги поместиме трите плочи кои се паднати една врз друга.

Симоновски зборува за ТВ21 од Драч: „Се наоѓаме на критична точка, најверојатно има три-четири деца под рушевината“

Три до четири деца се заглавени во рушевината каде што интервенираат екипи на пожарната...