За Ѓунер затвор оти и сам не знае да си ги прераскаже колумните. Само Митко Хаџи Пуља ќе куртули.

Објавил: Сара Фемина | 24 август, 2019 11:16

НЕДЕЛКОВСКИ ЗА ОРДАНОВСКИ: Сашко бе, дете лигаво, Тешки времиња ќе ја погодат твојата банда, брат ти затвор за лажење за пари од Фонд за иновации

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Тешки времиња ќе ја погодат твојата банда. Брат ти затвор за лажење за пари од Фонд за иновации. Фрчко затвор за велепредавство. А тебе, затвор за соработка до косовското нарко подземје, пишува новинарот Миленко Неделковски за Сашо Ордановски македонски новинар и политички аналитичар.

Сашко бе, дете лигаво…

Пластичната наказа долго ќе јаде притвор. И #ДебелаЧао е со него. Секнаа парите од рекет, секнаа колумните!!!

Шо така?

До јуни сереше секој ден. Сега пробаш да заташкаш траг.

Од пролет ќе сте во опозиција.

Тешки времиња ќе ја погодат твојата банда. Брат ти затвор за лажење за пари од Фонд за иновации. Фрчко затвор за велепредавство. А тебе, затвор за соработка до косовското нарко подземје.

За Ѓунер затвор оти и сам не знае да си ги прераскаже колумните. Само Митко Хаџи Пуља ќе куртули.

Статус на Миленко Неделковски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Новинарката Јорданка Ивановска Јоци веднаш реагираше на социјалните мрежи и напиша дека подобро ќе беше Јанева СИДА да фатеше, отколку се ова што направи.

ЈОЦИ: „КАТИЦА ЈАНЕВА СИДА ДА ФАТЕШЕ БОЉЕ ЌЕ ПОМИНЕШЕ ОДОШТО СЕ ОВА ШТО НАПРАВИ„

Советот на јавни обвинители вчера донесе одлука да биде ставено вон сила делот од решението...

Инвестираме 121 милиони денари за замена на постоечките нееколошки системи за греење, за набавка на пречистувачи за воздух за градинките, училиштата и здравствените и административните објекти.

ЗАЕВ: “ВЛАДАТА ИНВЕСТИРА ЗА ПОЧИСТ ВОЗДУХ ЗА СИТЕ”

Премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи објави дека владата инвестира во почист...

Оние ,,патриотине" од дијаспора, кои, киснат на профили и мастурбираат, не се важат - пошто не се во избирачки список. Не гласаат.

ЈОЦИ: “Фетаи самата може во рок од половина час, сите фашисти да ги среди-Додека лакира нокти”

Фетаи, самата може, во рок од половина час, сите фашисти да ги среди. Додека лакира нокти,...

Аферата Рекет само ги потврди сомневањата дека првиот човек на СЈО е носител на криминални активности во кои се вклучени и многу други.

Трајанов: “Првиот човек на СЈО е носител на криминални активности во кои се вклучени бизнисмени и политичари„

Поранешниот пратеник и министер Павле Трајанов, кој е и лидер на вон парламентарниот...