Режисерот и поранешен извршен директор на Фондацијата Отворено Општество, Владимир Милчин, на Фејсбук, жестоко се пресмета со поддржувачот на власта Ненад Јовановиќ.

Објавил: Сара Фемина | 11 септември, 2019 17:29

НЕДЕЛКОВСКИ: Кажете му на Героски дека ПОСЛЕ ЕБЕЊЕ НЕМА КАЕЊЕ, сите што се залагаа за “северна” ќе го јадат стапот

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Жестока војна се водеше вчера на социјалната мрежа Фејсбук помеѓу Владимир Милчин, Ненад Јовановиќ и новинарот Бранко Героски. 

Режисерот и поранешен извршен директор на Фондацијата Отворено Општество, Владимир Милчин, на Фејсбук, вчера жестоко се пресмета со поддржувачот на власта Ненад Јовановиќ.

Милчин напиша пост, со кој ја коментира објавата на Јовановиќ дека неговата земја е Република „Северна„ Македонија. Режисерот го нарекува Јовановиќ „либерален демократ кој ни порачува ни со малку демократски речник да не сме се пенавеле зошто работата со Северна Македонија била завршена“.

Ненад не можел да се помири со тоа и вели дека не сака да разговара со никој што одлучил нашата земја да ја нарекува поинаку освен “Република Северна Македонија”. Оти, така било “лево”, а ние демек сме стоеле “десно”.
Значи, Ненад веќе не сака да разговара и со Милчин и со мене. Тоа, претпоставувам, значи дека треба да го прекинеме и нашето пријателство на Фејсбук со него.
Во ред е, Ненаде. Пред да го притиснам копчето unfriend, како твој доскорешен пријател и промотор на твоите колумни, сакам да те научам нешто за тоа твое “лево”, пишуваше исто така Бранко Героски за поддржувачот на власта Ненад Јовановиќ.

После неколку часа на социјалните мрежи реагираше и новинарот Миленко Неделкоски кој му порача да Героски дека сите што се залагале за “северна” ќе го јадат ептен наскоро!

Во врска со вчерашното писани на Б. Геровски, кажете му дека ПОСЛЕ ЕБЕЊЕ НЕМА КАЕЊЕ.
Односно, сите што се залагале за “северна” ќе го јадат ептен наскоро.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Со плати од 200 до 500 евра, ние овде не сме му дораснати ни на затвор во Германија и Швајцарија.

ТАСЕВСКИ: „Господа дудлачи партиски, со мизерни плати од 200 евра ние сме за голубарник или кочина„

Актерот Сашо Тасевски, на социјалните мрежи ги искоментира ниските, мизерни плати...

Новинарката Јорданка Ивановска Јоци веднаш реагираше на социјалните мрежи и напиша дека подобро ќе беше Јанева СИДА да фатеше, отколку се ова што направи.

ЈОЦИ: „КАТИЦА ЈАНЕВА СИДА ДА ФАТЕШЕ БОЉЕ ЌЕ ПОМИНЕШЕ ОДОШТО СЕ ОВА ШТО НАПРАВИ„

Советот на јавни обвинители вчера донесе одлука да биде ставено вон сила делот од решението...

Инвестираме 121 милиони денари за замена на постоечките нееколошки системи за греење, за набавка на пречистувачи за воздух за градинките, училиштата и здравствените и административните објекти.

ЗАЕВ: “ВЛАДАТА ИНВЕСТИРА ЗА ПОЧИСТ ВОЗДУХ ЗА СИТЕ”

Премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи објави дека владата инвестира во почист...