Па ако е можно, Еско покрај одговорот КАДЕ Е СМЕСТЕНА СМОКВИЦА, да одговори и каде се фризира Бокица, пишува Миленко Неделскоски

Објавил: Сара Фемина | 23 септември, 2019 15:57

НЕДЕЛКОВСКИ: КОЈ БЕРБЕР и КОЛКУ ЧЕСТО му ја фарба косата на оваа пластифицирана наказа БОКИ 13?!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Боки 13 после еден час го заврши исказот за „Рекет“ кај Вилма Рускоска, по што го напушти Судот и се врати во притвор во Шутка.

Бојан Јовановски-Боки 13 денеска не се задржа долго време на распит кај обвинителката Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција, како првоосомничен во случајот „Рекет“ за тргување со влијание и перење пари.

Како што можевме да забележиме денеска пред судот, фризурата на Боки 13 беше уредно средена и фарбана. Останува прашањето кој му ја фарба косата на првоосомничениот во аферата Рекет Боки 13,  бидејќи се наоѓа во затвор каде е забрането да се внесуваат хемикалии.

Боки 13 после еден час го заврши исказот за „Рекет“ кај Вилма Рускоска, по што го напушти Судот и се врати во притвор во Шутка. Фото: Ѓ.Личовски

Новинарот Миленко Неделковски на социјалните мрежи се запраша КОЈ и КОЛКУ ЧЕСТО му ја фарба косата на Боки 13, бидејќи таков бербер во затворот нема.

Бидејќи ТРЕТИ месец е во Шутка, за мене НАЈБИТНО прашање е КОЈ и КОЛКУ ЧЕСТО му ја фарба косата на оваа пластифицирана наказа?!

Таков бербер во затворот/притворот, нема. Хемикалии е забрането да се унесуваат!!!
Па ако е можно, Еско покрај одговорот КАДЕ Е СМЕСТЕНА СМОКВИЦА, да одговори и каде се фризира Бокица?

Ваљда не е со упат од доктор, а, пишува Миленко Неделковски!

После распитот изјава даде неговиот адвокат Сашо Дуковски, кој рече дека Боки 13 е во животно загрожувачка состојба.

„По мене е во животно загрожувачка состојба. Се работи за операционен зафат, од естетска природа, намалување на желудникот. Но потоа има две неуспешни операции на подврзување на тенкото црево, и нон-стоп повраќа и нон-стоп паѓа. Го носат во амбуланта и му даваат една обичен раствор. Реално не му е добра здравствената состојба, можеби сам придонел со таква операција“, изјави Сашо Дуковски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Вчера, Хрватска 1 заразен, Словенија 1 заразен, Црна Гора нула заразени. Ние вчера 37 заразени, денес 23 заразени. Бројките се незгодна ствар, коментира актерот Сашо Тасевски.

Тасевски повторно удри по власта: Вие сте неспособни, немате авторитет ни до Чаир!

Познатиот македонски актер, и поранешен директор на Драмскиот театар Скопје, Сашо...

Инаку сега, шега на страна ,,БРАКОТ,, на реисот Сулејман Реџепи e присилен! Една од причините за овој  ,,брак,, e понижување пред Бајрам, што е и направено...

Буревесник: РЕИСОТ РЕЏЕПИ БИЛ ПРИСИЛЕН НА БРАК ГО МЛАДАТА ЕМИНЕ?

Новинарот Зоран Божиновски, новинар и уредник на Буревесник, вчера на својот официјален...

Одамна немам просведочено цинизам и арогантност на прес-конференција кон новинарски прашања, како денеска на пресот на министрите Ангеловска и Бектеши, особено од министерката за финансии.

Јаневски: Министерката Ангеловска е арогантна и цинична кој се потсмева на прашања од новинарите!

Одамна немам просведочено цинизам и арогантност на прес-конференција кон новинарски...

Со години забрануваше внесување на знамето од Кутлеш во манастирот Бигорски.

Неделковски: Отец Партениј е НЕДОСТОЕН- со години забрануваше внесување на знамето од Кутлеш во манастирот Бигорски

Игуменот на Бигорската Обител, отец Партениј е новиот епископ на Македонската Православна...