Во времето на злосторството, мајката на убиените деца не била во Загреб, а децата го поминувале викендот со својот татко.

Објавил: Мирко Бачиќ | 25 септември, 2021 10:33

Незапаметено злосторство во Загреб: Татко си ги убил трите деца и се обидел да се самоубие

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Страшно злосторство во кое животот го загубија три деца се случило ноќеска во Загреб, пишува хрватски Дневник.

Според информациите на тамошните медиуми, во стан во загребската населба Млинови, полицијата пронашла три најверојатно задавени деца и нивниот татко, кои се обидел да изврши самоубиство откако ги убил децата, а претходно објавил писмо на социјалните мрежи.

Во времето на злосторството, мајката на убиените деца не била во Загреб, а децата го поминувале викендот со својот татко.

Според неофицијални информации, родителите на децата се развеле и децата најверојатно викендот го поминувале со својот татко.

Се уште нема официјално потврдена информација за убиството, мотивите на злосторството и жртвите. Имено, додека не го известат семејството, полицијата не сака да излезе во јавноста со никакви детали.Околу два часот во Млинови, врз основа на добиените информации за најавеното самоубиство, во станот е пронајден маж кој се обидел да се самоубие, по што бил пренесен во болница, вели полицијата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Првата официјална информација беше дека загинале тројца патници и дека автобусот бил со македонски регистарски таблички.

На момент заспав, изјавил шоферот на косовскиот автобус во кој загинаа 10 патници

Приведен е возачот на косовскиот автобус во кој утрово на автопатот кај Славонски...

Авионот „локид си-130 херкулес“ беше еден од двата авиона, кои беа во сопственост на американското воздухопловство, а кои ги добија како подарок годинава. Војската со децении се бореше со исламистичките фракции на Абу Сајаф.

Се урна воен авион на Филипини – има загинати, спасени најмалку 40 лица (ВИДЕО)

Филипински воен авион во кој биле најмалку 85 лица, се урна додека пробувал да слета...

Како што беше најавено, две запалени возила со човечки остатоци беа пронајдени на споредниот пат недалеку од градот Кармага!

ХОРОР ВО МЕКСИКО: 19 изгорени тела пронајдени во близина на границата со САД

Најдени се најмалку 19 јагленисани тела во Мексико, недалеку од границата со Соединетите...

Според прелиминарните информации, трагедијата се случила кога воената колона запрела поради откажување на првиот автобус.

ГОЛЕМА НЕСРЕЌА ВО РУСИЈА: Се судрија камион и четири воени автобуси, има МРТВИ(видео)

Камион и четири воени автобуси се судрија на автопат во предградие на Москва. Според...