Според тамошните медиуми, во несреќата загинале двајца млади скопјани.

Објавил: Рејхан Бајрами | 10 ноември, 2020 4:21

НЕЗАПАМТЕНА ТРАГЕДИЈА: Двајца скопјани загинаа во тешка сообраќјна несреќа!

Фото/Текст извор: ©tv21

Тешка сообраќајна несреќа се случила денеска на автопатот Прага-Усти на Лаба во Чешка.

Според тамошните медиуми, во несреќата загинале двајца млади скопјани.
 
Според тамошните медиуми, во несреќата загинале двајца млади скопјани.

Станува збор за М.Б (30 години) и Д.Б. (27 години), кои се враќале кон својата татковина, односно кон Македонија.

Според чешките медиуми, автомобилот излетал од патот и удрил во мостот во правец кон Усти на Лаба.

Според првичните сознанија, возило марка „БМВ“ излегло од автопатот, по што две лица, возач и сопатник, починаа на самото место“, изјавила портпаролката на полицијата Вероника Хиплерова.

Полицијата ги истражува причините за несреќата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

И градоначалникот на Крушево, Томе Христоски ни истакна дека општината ќе помогне финансиски за транспорт на телото!

Македонски камионџија почина во Холандија: Потребна е финансиска помош за неговото семејство

Крушевчанецот Тодор Ѓорѓиески почина во саботата во Холандија, а транспортот на неговото...

Дипломатка од македонската мисија во ОН синоќа била пронајдена мртва во нејзиниот стан во Менхетн во Њујорк, потврдија од Министерството за надворешни работи.

ЕКСКЛУЗИВНО: Ова е Магдалена Владева македонската дипломатка која се самоуби во Њујорк(ФОТО)

Триесет и осумгодишна дипломатка во ОН во новогодишната ноќ била пронајдена мртва...