Филипче им посака што побрзо заздравување и многу среќни мигови.

Објавил: Рејхан Бајрами | 27 декември, 2020 13:52

НЕИЗМЕРНА РАДОСТ: Новогодишно изненадување на детската клиника – Дедо Мраз го донесоа пожарникарите

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Новогодишно изненадување на детската клиника – Дедо Мраз го донесоа пожарникарите.

Радоста во детските очи е најскапоценото нешто во светот.

Традиционално, секоја година ги изненадуваме најмалите пациенти, а оваа година тоа беше навистина посебно.

Радоста во детските очи е најскапоценото нешто во светот.

Министерот Филипче им посака што побрзо заздравување и многу среќни мигови.

Во новата година, Филипче посака да и кажеме збогум на пандемијата и да се вратиме на другите реформски процеси кои ги правевме во здравствениот систем.

Согласно извештајот на Институтот за јавно здравје и оваа недела продолжува трендот на намалување на новозаболени и починати лица, изјави министерот!

➡ Се намалува бројот и на хоспитализирани пациенти во установите низ целата држава.

➡ Има сѐ повеќе слободни термини за тестирање за Ковид-19, притисокот се намалува.

 Бугарија од своите вакцини дел ќе донира и за Република Северна Македонија. Оваа криза ја поттикна и солидарноста, покажа и докажа дека само заеднички можеме да ги решаваме проблемите и да ги надминеме сите предизвици.

Епидемијата кога сериозно спласнува и се стабилизира, да не направиме ништо истата сега да се влоши.

Да празнуваме одговорно, во кругот на семејството, без групирање, со почитување на јасно пропишаните протоколи и мерки.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Здравје

Веста за трансплантацијата ја објави утрово министерот за здравство Венко Филипче преку својот фејсбук-профил.

ИСТОРИСКА ФОТОГРАФИЈА: Докторите и се поклонуваат на младата девојка чие семејство одлучи да ги донира нејзините органи

Историска фотографија, докторите и се поклонуваат на младата девојка чие семејство...