Ако немате квасец, постои начин сами да го направите и секогаш да го имате.

Објавил: Сара Фемина | 23 јануари, 2022 11:16

НЕМАТЕ КВАСЕЦ ДОМА? Еве како да го направите од ЈАБОЛКА!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Ако немате квасец, постои начин сами да го направите и секогаш да го имате.

Единствениот мал проблем со домашен квасец е тоа што ќе бидат потребни неколку дена за тој да стане активен, но кога тоа ќе го стори, вие само го одржувате со брашно и вода и секогаш го имате вашиот квасец.

Измешајте половина од брашното и 350 мл вода, а потоа додајте го ренданото јаболко.

Потребно е:

* 1 јаболко

* 750 гр брашно

* 520 мл вода

Подготовка:

Измешајте половина од брашното и 350 мл вода, а потоа додајте го ренданото јаболко. Добро измешајте и ставете во поголема тегла. Осигурете се дека смесата не ја зафаќа целата тегла. Затворете и оставете три дена. Тогаш смесата треба да расте и да се појават меури.

Можете да користите половина од смесата веднаш затоа што е вишок и другата половина да ја мешате со 250гр брашно и 170 мл вода. Ставете во тегла и оставете неколку дена на собна температура додека не се појават меури, кога е подготвена повторно да се користи на ист начин.
За поголем леб ви требаат околу 250 гр квасец. Остатокот чувајте го активен со додавање брашно и вода за да биде ретко.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Совети

На овој ден рано наутро пред изгрејсонце, домаќинките ги бојадисуваат првите велигденски јајца. Најпрво каснуваат малку леб, се вртат кон исток, се прекрстуваат и ги бојат првите три црвени јајца.

Денес се вапцаат јајца- првото велигденско јајце има посебна моќ!

Велики четврток или Величетврток — ден од Страдалната седмица. Според источното...