Боки 13 кој е познат по гламурозните скапи прослави, денеска нема даможе да го почувствува сиот гламур, и ќе го прослави роденденот скромно без музика, познати пејачки ѕвезди и гости од македонскиот и балканскиот „џет-сет“.

Објавил: Катерина Крстиќ | 19 август, 2019 18:00

Нема гламур и скапи подароци: Боки 13 денеска го слави 33-тиот роденден во Шутка!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Бојан Јовановски, првоосомничениот за случајот Рекет во моментот се наоѓа во затворот во Шутка, и денеска таму го прославува својот 33ти роденден.

Својот роденден минатата година Боки го прослави во мала Сицилија, како што напиша во описот на фотографијата…

Боки 13 кој е познат по гламурозните скапи прослави, денеска нема даможе да го почувствува сиот гламур, и ќе го прослави роденденот скромно без музика, познати пејачки ѕвезди и гости од македонскиот и балканскиот „џет-сет“.

Својот 30 ти роденден Боки го прослави го 1001 ружа која би ја посакала секоја жена, а додека со години живееше во луксуз тој  прославуваше родендени на гламурозни начини, со пејачи, скапи храни, пијачки, а минатата година прослави на италијански начин.

-Прославата може да почне, италијанска вечера за мојата 32, мала Сицилија во Скопје, напиша минатата година Боки.

Останува да се види како денеска Бојан ќе го одбележи 33-тиот роденден во притворот во Шутка.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Вице Заев, братот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека бил принуден да се обрати на јавноста по, како што наведува, многубројните лажни вести за него и неговото семејство

Вицето: смешно е мене да ме поврзувате со рекет, јас сум честит човек!

Вице Заев, братот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека...

Тој во допис за медиумите вели дека бил принуден да се обрати до јавноста по лажните вести кои акко што вели доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ а се контролирани од Никола Груевски. 

Сакаат да ни наштетат, ниту јас, ниту брат ми не сме вмешани во “Рекет”- по два дена молчење се огласи Вице Заев

Откако во медиумите пред два дена одекна веста дека Вице Заев и поранешниот премиер...

Туку тој станува државен рекет каде што премиерот и неговиот брат се вмешани. Два дена имаме целосен молк од Зоран Заев и Вице Заев за фактот дека остварувале средби и се координирале со главните учесници во рекетот Катица Јанева и веќе осудениот за „Рекет“, Зоран Милевски Кичеец. Два дена имаме целосен молк од  Зоран Заев и Вице Заев.

“Два дена молк од Зоран Заев и Вице Заев- бегаат од одговорите што разговарале со осомничените во случајот „Рекет“

Прес конференцијата денеска е продолжение на вондредната прес конференција пред два...

Таа сведочеше за убиството на четирите момчиња и рибарот на Смилковскоро езеро и рече дека дел од информациите кои пристигнале до неа биле издржани, но дел и веднаш отфрлани.

Јанкуловска сведочи за „Монструм“: Крвна одмазда, имотен спор, лична пресметка биле причина за убиството?

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска сведочеше...