Имено бабата Цеца со нетрпение го очекува доаѓањето на свет на своето прво внуче. Иако во медиумите веќе излезе информација дека за бебето се подготвува златна колепка, и детска соба, сепак младите родители Вељко Ражнатовиќ и Богдана не сакаат да се одвојуваат од бебето, па малото бебе ќе спие со родителите, откриваат српските медиуми.

Објавил: Катерина Крстиќ | 20 февруари, 2020 10:24

НЕМА ДЕТСКА СОБА ЗА ПРВИОТ ВНУК: Цеца откри детали од домот кој ја шокираа јавноста

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Веќе одамна на големо се пишува за бремената снаа на Цеца, Богдана Ражнатовиќ која е во шестиот месец од бременоста, и го носи првиот внук на пејачката. 

Богдана е во шестиот месец од бременоста, таа носи машко дете а веќе во медиумите беше откриено дека бебето ќе го носи името на Аркан, Жељко Ражнатовиќ.

Имено бабата Цеца со нетрпение го очекува доаѓањето на свет на своето прво внуче. Иако во медиумите веќе излезе информација дека за бебето се подготвува златна колепка, и детска соба, сепак младите родители Вељко Ражнатовиќ и Богдана не сакаат да се одвојуваат од бебето, па малото бебе ќе спие со родителите, откриваат српските медиуми.

-Цеца внимателно води сметка за традицијата, религијата и ги почитува српските обичаи. Голем е верник и никогаш не се истрчува пред да се случат работите. Новите трендови и се допаѓаат и често ги следи, но повеќе ги цени вредностите по кои таа ги одгледувала децата. Едно од нив е и да собата и опремата во неа да се набави дури кога бебето ќе се роди, а не и пред тоа, вели извор близок до семејството за српски „Старс“.Тие немаат намера во моментот да прават соба, и решија бебето да добие своја детска соба кога ќе порасне, односно кога ќе биде доволно големо да може да спие само во своја соба, додава изврот.

Веќе претходно беше објавено дека Богдана и Вељко нема да имаат дадилка. Тие сакаат сами да се грижат за своето дете, а како што изјави Богдана во една прилика најмногу и верува на свекрвата Цеца, но и на своите родители и сестрите.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Тој преку својот „Инстаграм“ кажа дека има Ковид -19  и соопшти дека претходно две недели бил во Македонија каде се ракувал и фотографирал со многу луѓе.

Ѓорѓе Давид шокираше: „ Многу познати кријат дека имаат корона а лежат со мене во болница!“

Пред неколку дена на својот Инстаграм профил пејачот Ѓорѓе Давид објави дека е заразен...

Овој ден го одбележува присуството на весели или други шеги, трикови и други практични шеги на различни пријатели, членови на семејството, наставници, соседи, колеги итн.

Денеска е 1 април – Светски ден на шегата

Денеска е први април, денот на шегата. Во најразлични земји од целиот свет, Денот на...

Воедно тој е и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, а моментално е во болница поради воспаление на белите дробови. Тој преку својот Инстаграм профил испрати порака до сите.

Коронавирусот пристигна и во „Ѕвездите на Гранд“-Член на жирито заразен откако бил во Македонија!

Српскиот рокер Давид Ѓорѓе пред неколку дена преку социјалните мрежи потврди дека...

Веќе неколку пати се зборуваше за укинување на летното и зимско сметање на времето. Уште минатата година во рамките на ЕУ се зборуваше за укинување на оваа пракса најдоцна до оваа година.

ВО НЕДЕЛА ЗАПОЧНУВА ЛЕТНОТО СМЕТАЊЕ НА ВРЕМЕТО- Ќе биде ли ова последно менување?

Во недела, односно овој викенд започнува летното сметање на времето. На 29 март во 2 часот...