„Со насмевка низ животот“, напишала најголемата Балканска ѕвезда Светлана Ражатовиќ- Цеца во опис на својата фотографија со широка насмевка.

Објавил: Валерија Петрова | 9 мај, 2019 14:50

Нема крај на војната меѓу Цеца и Карлеуша: Ѕвездата се огласи по судењето со Карлеуша и упати моќна порака

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Вечната воја меѓу најпопуланите пејачки на Блаканот продолжува, денеска судењето меѓу Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ е одложено, бидејќи Карлеуша барала исклучок од судијата, а после се се огласи и Ражнатовиќ на социјалната мрежа Инстаграм.

Цеца веднаш штом пристигнала на судењето објави фотографија на која е насмеана и под неа напиша.

„Со насмевка низ животот“, напишала најголемата Балканска ѕвезда Светлана Ражатовиќ- Цеца во опис на својата фотографија со широка насмевка.

Цеца Ражантовиќ и Јелена Карлеуша со години водат војна,но сепак, постои една песна која ги поврзува двете пејачки. За нивната кавга со години се пишува во медиумите. Меѓутоа, малкумина знаат дека тие некогаш соработувале.

Станува збор за песната „Воздухот кој го дишем“ која во 1993 година ја објави Славица Трипуновиќ Дајана. Тогаш популарната Цеца и петнеасетгодишната Јелена Карлеуша заедно го отпејаа пратечкиот вокал на Дајана.

За потсетување, Цеца ја тужи својата колешка поради скандалозните навреди против неа тврдејќи дека токму Ражњатовиќ го нарачала убиството на Зоран Давидовиќ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Луксузниот дом вреден 25 милиони долари поседува 6 спални соби, 10 купатила, приватна библиотека, просторна дневна соба, кујна со трпезарија и двориште од неверојатни 21.000 илјади квадратни метри на коои се простира и самиот објект.

Анџелина прв пат ја отвори вратата од имотот вреден 25 милиони – сите го забележија нејзиниот необичен љубимец

Славната холивудска актерка Анџелина Џоли (44), додека се подготвуваше заедно со своите...

Со „Игри без граници” го започна тричасовниот хуманитарен концерт, не насетувајќи ја трагедијата која се случи само 11 дена по концертот.

Желбата што ја кажа ТОШЕ на последниот концерт, НИКОГАШ НЕ МУ СЕ ИСПОЛНИ

Точно 12 години поминаа од последниот концерт на Тоше Проески, кој се одржа на градскиот...

Според зборовите на изворот близок до семејството, тајното име на Елизабета не е врзано ни за еден таен агент или суперјунак.

ОТКРИЕНА НАЈГОЛЕМАТА ТАЈНА НА КРАЛИЦАТА: Ова го знаат само нејзините телохранители

Кога членовите на британското кралско семејство се појавуваат во јавност, опкружено...

Но и по дванаесет години болката кај неговите пријатели, најблиските и неговите фанови не стивнува. Секогаш ќе боли овој 16 октомври.

Беше и остана ангел во човечка форма, ти беше посебен -Цетински со емотивна порака за Тоше

Денеска навршуваат 12 години од смртта на најголемата македонска ѕвезда која трагично...