Силното невреме пропратено со торнадо го погоди Луксембург, делови од Холандија и Германија, каде во покраината Баден – Витербург од ударот на гром се повредени 15 фудбалери.

Објавил: Перо Милчин | 10 август, 2019 20:05

НЕСРЕЌА: Гром удри во фудбалери за време на тренинг – 15 повредени

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Во близина на спортскиот центар Розенфелд – Хајлнгенцимер во Германија, повредени се 15 фудбалери од удар на гром.

Како што пренесоа германските медиуми, гром удри во фудбалери додека тренираа, вчера вечерта во близина на спортскиот центар Розенфелд – Хајлнгенцимер во Германија.

Големото невреме кое било пропратено со торнадо го погоди исто така и Луксембург, делови од Холандија и Германија, каде во покраината Баден – Витербург, од ударот на гром беа повредени 15 фудбалери.

Фудбалерите се на возраст од 19 до 48 години и се здобија со лесни повреди, додека само еден играч за момент бил во бесознание.

Фудбалерите веднаш биле префрлени во најблиската болница.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Вучиќ објави за кривичната пријава против себе, велејќи дека ќе биде поднесена од потпретседателот на неговата партија (СНС), со цел да се открие вистината за „Јовањица“ со покренување истражен процес пред полицијата и обвинителството, на која заедно со органски зеленчук одгледувана е и марихуана.

Кривична пријава за Вучиќ за скандалот со плантажа за марихуана

Милош Вучевиќ, градоначалникот на Нови Сад и потпретседател на владејачката Српска...

Зошто Орце Камчев цела година откако почнал рекетот, а десет месеци откако го дал исказот пред Вилма Русковска, дури сега го споменува името на обвинетлката Лиле Стефанова, инаку надлежен обвинител во случајот „Империја“?

Како ЛИЛЕ СТЕФАНОВА стана МЕТА на Орце Камчев?

Инфомакс прашува зошто обвинителката Лиле Стефановска стана мета на бизнисетнот Орце...

Премиерот з амедиумите истакна дека оваа власт покрај инвестирањето во нови градинки, исто така се вложува и во луѓето кои ги обликуваат идните генерации.

Премиерот Заев отвори градинка во родното Муртино

Премиерот Зоран заев вчера отвори градинка во родното Муртино. Тој истакна дека за...