Меѓутоа, кога новинарите го прашаа дали е можно тој да биде толку неодговорен што не сторил ништо што им било препорачано на сите други заболени од коронавирус, (самоизолација, тестирање ...), Несторовиќ тврди дека не се однесувал неодговорно кон себе или кон луѓето од неговата окоКако гостин во една емисија, тој исто такапризна дека не бил во самоизолација затоашто имал премногу работа.лина.

Објавил: Катерина Крстиќ | 26 мај, 2020 10:28

Несторовиќ повторно шокира:Сигурен бев дека имав корона, но не бев во самоизолација!

Фото/Текст извор: ©Курир.рс

Професорот д-р Бранимир Несторовиќ, член на кризниот персонал за борба против Ковид-19,
ги претстави шокантните информации дека тој имал кoронавирус.

Бранимир Несторовиќ рече дека бил сигурен дека бил заразен со коронаврус, но сепак не бил во самоизолација….

Како гостин во една емисија, тој исто така призна дека не бил во самоизолација затоа што имал премногу работа.

Јас сум скоро сигурен дека бев заболен од коронавирус уште на самиот почеток бидејќи два дена имав температура и дијареа, сите симптоми укажуваа на тоа. Не бев во самоизолација бидејќи не беше момент за тоа и морав да работам.Мене ми помина брзо, но никого не заразив бидејќи сум друштвеноодговорен рече Несторовиќ.

Меѓутоа, кога новинарите го прашаа дали е можно тој да биде толку неодговорен што не сторил ништо што им било препорачано на сите други заболени од коронавирус,(самоизолација, тестирање …), Несторовиќ тврди дека не се однесувал неодговорно кон себе или кон луѓето од неговата околина.

Во еден момент, навистина мислев дека е можно да заболев од вирусот, но немав такви тегоби. Можев да јадам свинско месо, не го изгубив чувството за мирис, што е првиот симптом на корона. Тогаш имавме бројни состаноци во Владата, каде што iмав средби со разни луѓе. Седум или осум од нив се разболеле, дури и човекот кој ни правеше кафе. Во тоа време, бев преплашен, па веднаш отидов дома. За да ги заштитам жителите, го напуштив станот и се преселив во Обреновац. Лежев три дена,имав треска два дена и го направив тој брз тест, што беше негативен. Следниот ден бев на нозе – рече Несторовиќ, кој имаше проблеми на крајот на февруари.

 

 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан