На улицата околу 11 часот се случила експлозија во автобусот на јавниот превоз.

Објавил: Валерија Петрова | 30 јули, 2019 11:54

Нешто експлодираше во автобусот на Дедиње: Се бројат повредените, три екипи на Брзата помош на терен

Фото/Текст извор: ©оналјн магазин

Експлозија во градски автобус  во населбата Дедиње, експлодирал компресор за воздух над средната врата, има неколку лица повредени.

На улицата околу 11 часот се случила експлозија во автобусот на јавниот превоз.

Несреќа во населбата Дедиње во Белград

Како што дознава српски Курир, експлодирал комресор за воздух над средните врати, во експлоијата неколку лица се повредени. На местото на несреќата веднаш била повикана Брзата помош лекарите веднаш им ја дале потребната помош на поредените и веднаш ги пренеле во болница. 

Лекарите не информираат за состојбата на повредените.

Градскиот јавен превоз оваа инфромација и соопшти дека станува збор за автобус на приватен превозник.

Населбата Дедиње во Белград важи за една од најлуксузните населби во Србија. На ова место живеат голем број јавни личност, политичари и бизнисмени.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Премиерката Брнабиќ најави дека Белград во 2022 година ќе се кандидира за Европската гордост (ЕуроПрајд) во 2022 година – меѓународна манифестација на која се собираат стотици илјади гости.

ВИДЕО: Српската премиерка со својата партнерка прошета на Парадата на гордоста во Белград

Српската премиерка Ана Брнабиќ, на Парадата на гордоста што се одржа во Белград, се...

Во пожарот што изби вчера околу 11 часот во јужниот дел на грчкиот остров Закинтос, материјална штета претрпеа неколку куќи, а две села и еден хотел беа превентивно евакуирани.

ВИДЕО: ЗАКИНТОС ГОРИ – пожарот зафати КУЌИ

Големи планмени јазици беснеат во Грција, пожарникарите едвај се справуваат со пожарот. Пожар...

Тој истакна дека нажалост во Албанија, принципите и вредностите кои како што вели се столб и срце на демократскиот свет, воопшто не се почитуваат.

Мета со порака до граѓаните: Да ја вратиме Албанија на Албанците

Шефот на албанската држава Илир Мета  упати порака до граѓаните за време на своето...

Семејството Ивона Јовановиќ која е убиена во неделата навечер во станот на поранешното момче во Австрија, со денови е неутешно поради фактот дека некој бездуѓно им ја одзеде. Мајката на Ивона, Дајана Јовановиќ вели дека таа кобна вечер нејзината ќерка и рекла само на кратко ќе излезе. Меѓутоа, таа повеќе не се вратила.

ТРОГАТЕЛНИ ЗБОРОВИ НА ЕДНА МАЈКА: Ми ја убија Ивона, ми го уништија животот!

Ивона таа вечер ми рече дека ќе излезе на кртко. Со момче кое се забавувала пред 10 години,...