Имено Карлеуша се присети на почетоците на својата кариерата и пред јавноста откри дека всушност колешка Цеца Ражнатовиќ немала убави зборови за неа. Карлеуша истакна дека Цеца како постара колешка не и дала никаква поддршка и наводно и рекла дека никогаш нема да успее во шоу бизнисот и оти е дебела.

Објавил: Катерина Крстиќ | 22 септември, 2019 14:06

Не ме поддржуваше, и ме навредуваше- Карлеуша конечно прозборе за ривалството со Цеца

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Конечно познатата српска пејачка Јелена Карлеуша ткри пред јавноста која е причината што таа и познатата дива Цеца Ражнатовиќ се скарале.

Фотографија од Инстаграм профилот на Јелена Карлеуша на која се гледа како таа и Цеца излегуваат од судница

Имено Карлеуша се присети на почетоците на својата кариерата и пред јавноста откри дека всушност колешка Цеца Ражнатовиќ немала убави зборови за неа. Карлеуша истакна дека Цеца како постара колешка не и дала никаква поддршка и наводно и рекла дека никогаш нема да успее во шоу бизнисот и оти е дебела.

Се сеќавам дека Цеца ми рече дека никогаш нема да бидам ѕвезда. Ми рече дека добро пејам но оти сум дебела. Тука се зафркна. Дали е некој роден да биде ѕвезда тоа се гледа, се присети Карлеуша.

Двете поп диви веќе со години се лути и не разговараат меѓусебно, а се среќаваат само на судење.

Тие никогаш не кажале пофални зборови една за друга, па од фотографијата што Карлеуша пред неколку месеци ја објави многумина останаа шокирани.

Имено, пред извесно време Јелена објави фотографија на својот Инстаграм на која се гледа и Цеца.

Според она што може да се забележи на фотографијата изглед повторно двете ривалки биле на суд, но на јавноста и е познато дека Јелена премногу се грижи за своите фотографии и за тоа што ќе излезе во јавност, па така поставувањето на оваа фотографија не е случајно. Имено ова е и првата заедничка фотографија на двете пејачки, па можно ли е тие да се смириле после толку години.

Цеца ја тужеше Карлеуша во врска со нејзините изјави во еден дневен весник дека Ражњатовиќ го наредила убиството на Зоран Давидовиќ Чанда.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

И професорката Тања Каракамишева-Јовановска реагираше на забраната на СДСМ, во која со директива ген. секретар Љупчо Николовски од Крива Паланка јасно побара нивните функционери да не одат во кафеани до 12-ти април. Каракамишева на Твитер напиша : „И сега? Кафаните празни, прасињата и ракијата стооо…“

ГОРИ ИНТЕРНЕТОТ: За убиство Курто може да мине со казна од 500 евра? Браво царе Заев… Да забранеше Љупче на време кафани, Боки немаше да им се деси…

Изминатава недела беше интересна кога станува збор за политичката сцена во Македонија,...

Режисерите, снимателите и главната протагонистка Атиџе на дневна основа се селат од континент на континент, со цел да подигнат некоја нова награда и да бидат поблиску до публиката низ целиот свет.

Славната холивудска актерка Џејми Ли Кертис за Медена земја: Колку перфектен филм

Славната холивудска актерка Џејми Ли Кертис на Твитер напиша дека е воодушевена од...

За нив, лажењето е едноставно полесниот начин на кој обожаваат да ги кажуваат работите, притоа создавајќи приказни за секој мал настан.

Три хороскопски знаци важат за најголеми лажливци- Лагата е дел од нивното секојдневие

И покрај тоа што нема човек што е секогаш 100% искрен во секој момент од животот, кај овие...

-Да имавме некои одредени проблеми и затоа сметавме дека најдобро решение е разделбата. Немам друго момче, вели таа.

И годи на Ирена Спасовска разделбата со Орце – таа објави ЖЕШКА фотка

Фолк пејачката Ирена Спасовска и нејзиниот долгогодишен партнер, новинарот Орце Гелевски...