Како актерски пар пораснаа глумејки заедно во Народните приказни. Шенка Колозова, денеска сама без својот Ѓорѓи со многу емоции говори за нивниот живот, и за животот по неговата смрт.

Објавил: Катерина Крстиќ | 13 ноември, 2019 18:33

Не сум за жалење, но него го нема- Шенка Колозова емотивно за смртта на Ѓорѓи

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Кога ќе се спомене нејзиното име веднаш сите знаат дека станува збор за сопругата на македонскиот цар “Ѓорѓи Колозов”.

Шенка и Ѓорѓи Колозови…

Како актерски пар пораснаа глумејки заедно во Народните приказни. Шенка Колозова, денеска сама без својот Ѓорѓи со многу емоции говори за нивниот живот, и за животот по неговата смрт.

Во интервју за Бекстејџ Шенка открива со што се занимава по смртта на сопругот Ѓорѓи…

Вели дека по бројните претстави кои ги играла низ цела Македонија, решила да се повлече од актерството: 

“Пред две години реков: “Мене ми е доста, не можам веќе” и затоа прифатив да бидам зад сцената”, изјавила таа и додала дека го користи слободното време за одмор во старата куќа во едно охридско село.

Во интервју за Бегстејџ Шенка вели дека жали што Ѓорѓи не е повеќе до неа за да се радува на одредени моменти. Открива дека секој ден и се потешко поради неговото отсуство.

“Има моменти што знам колку многу ги сакал и ден-денес ми е тешко што не може да го доживее тоа. Секогаш велат “Леле, ти ..греота…” – не сум јас за греота, јас сум тука и живеам – не сум за жалење, него го нема”.

Во продолжение погледнете што таа мисли за новите“Македонски народни приказни”, начинот на работа и друго :

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Овој месец ќе биде идеален за Лавовите, кои може да се надеваат дека ќе заработат многу повеќе од претходно. Лавовите во наредниот период може да се радваат бидејќи ќе имаат среќа со парите.

ЌЕ ИМ СЕ ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ: Хороскопски знаци кои ќе се збогатат во декември

Месец декември е последниот од годината а според астрологијата одредени хороскопски...

Имено, Весна Змијанац и без шминка отишла на пазар, а потоа камерите на „Папрацо ловец“, а како нивниот тим вели, уловиле и неколку прекршовци.

ЗАМИНА НА ПАЗАР: Весна Змијанац уловена во ШОКАНТНО издание – но направи и грешка која е СТРОГО ЗАБРАНТА

Пејачката Весна Змијанац живее како и целиот нормален свет, а тоа докажува и најновите...

- Јас со години настапувам во Будва, така да мене тоа ми е како традиција, домаѓна атмосфера. Ќе бидам таму во свјот стан во Будва, рекла Цеца, апотоа открила кој ќе ја прегрнува и бакнува за добра ноќ.

КОЈ ВЕЛИ ДЕКА НЕ СУМ СКРАСЕНА? Цеца еднаш за секогаш го објасни својот емотивен статус! ШОК!

Пејачката Светлана Цеца Ражњатовиќ ќе пее за нова година во Белград, а реприза ќе им...