Македонскиот шампион Вардар со неверојатна игра во второто полувреме ја победи Барселона со 29:27.

Објавил: Перо Милчин | 1 јуни, 2019 21:01

НИКОЛА ГРУЕВСКИ СО ГОЛЕМА ПОДДРШКА ЗА ВАРДАР ОД ГЕРМАНИЈА!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Вардар ќе игра во финалето од Лигата на шампионите во ракомет! Македонскиот ракометен шампион ја смачка Барселона во Келн.

Македонскиот шампион Вардар со неверојатна игра во второто полувреме ја победи Барселона со 29:27.

Имено, на социјалните мрежи се појави фотографија од екс премиерот на Република Македонија, Никола Груевски заедно со неговата сопруга Боркица, како дава голема поддршка на ракометниот шампион Вардар од Германија, меѓутоа оваа фотографија е настаната пред две години, додека премиерот не беше во азил.

На социјалните мрежи граѓаните ја споделуваат фотографијата и коментираат дека токму Никола Груевски, им донесол среќа на македонските ракометари во вечерашниот натпревар во Келн.

Во првото полувреме Вардар постигна само девет голови и на полувреме заминавме со негатива од седум голови разлика, 16:9.
Во второто полувреме, негативата на Барселона полека почна да се топи.

Во последните минути Барселона почна да ја губи контролата врз резултатот, додека од друга страна одбраната на Вардар играше феноменално, а нападот беше ефикасен, ги реализираше шансите и на крајот славеше победа од 29:27.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Новите мерки би важеле од 12 до 18 мај, а се донесени на предлог на Комисијата за заразни болести врз основа на епидемиолошката состојба, намалувањето на бројот на хоспитализирани и бројот на заразени лица!

Нови мерки: Полициски час од полноќ, се отвораат фитнес центрите и теретаните

Утрово на состанок со Комисијата за заразни болести се донесени новите мерки кои ги...

За време на посетата на Брисел премиерот Заев ќе има средба и со Аугусто Сантош Силва, министер за надворешни работи на Португалија, земја членка и актуелен претседавач со ЕУ.

Европска агенда на Заев: Работни посети на Брисел, Мадрид и Атина, прва посета на кралството Шпанија на премиерско ниво

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, од вчера ги започна европска...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека нашиот единствен пат е кон Европската Унија, која мора повеќе да се ангажира околку обезбедувањето на нашата иднина бидејќи Зоран Заев не е Македонија туку Македонија е народот кој си има европски вредности.

Мицкоски: Нашата европска иднина е загрозена од секој криминален тендер

Христијан Мицкоски во денешното обраќање во Прилеп посочи дека ја живееме денешната...

Датум, впишан со златни букви во историјата на напредна Европа, како датум за паметење на милионите жртви. Датум за чествување на големото дело на прогресивните сили со кое беше поразено најголемото зло - фашизмот, кој по Втората светска војна зад себе остави ужас и рушевини на нашиот континент и во светот.

Нашиот природен дом е Европската Унија меѓу просперитетните европски нации

Денеска одбележуваме еден голем датум за два крупни настани во историјата на Европа...