Според потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, земјава не почнува преговори со ЕУ затоа што цветат криминал и корупција!

Објавил: Перо Милчин | 8 декември, 2020 7:53

Николовски: Зоран Заев и неговата предавничка екипа сакаат да ја распарчат Македонија!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека Заев ќе се обиде пак да потпише сличен договор за една недела, за две недели, за еден месец или по изборите во Бугарија и затоа народот треба да биде цврст и да биде сплотен.

Според потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, земјава не почнува преговори со ЕУ затоа што цветат криминал и корупција!

Еден прв мал чекор е направен. Зоран Заев и неговата предавничка екипа беа спремни уште минатата недела да ја распарчат Македонија. Беа спремни уште минатата недела да капитулираат. Но паради сите кои излегувате на улиците низ македонските градови и села, таков потпис гледате дека нема.

Се уплашија од народот, се уплашија од македонскиот народ, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, на вчерашниот опозициски протест во Скопје!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ посочи дека ако од власта имаат малку доблест, и ако имаат малку достоинство утре треба да поднесат оставка сите од прв до последен, цела влада на чело со Зоран Заев затоа што 4 години го лажат македонскиот народ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Политика

Уредникот на грчкиот „Катимерини“, Атанасиос Елис разговорот со премиерот Заев го започна со Договорот од Преспа за кој премиерот Заев рече дека три години подоцна апсолутно нема никакво сомневање за резултатите што се постигнати со Договорот од Преспа и за далекусежните придобивки од него за нашата земја.

Заев на Форумот Делфи во Атина: Потребен ни е економски просперитетен Балкан на 21 век, интегриран во ЕУ

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев на Економскиот Форум...

-Ако власта се дрзне да донесе заразени пратеници од карантин на пленарна седница, ќе попие кривична пријава за БИОЛОШКИ ТЕРОРИЗАМ и некој ќе си го крка, фино-лепо, по падот на Режимот, напиша вчера Апасиев на Фејсбук.

АПАСИЕВ НАЈАВИ ПРИЈАВИ ЗА БИОЛОШКИ ТЕРОРИЗАМ АКО ДОЈДАТ ЗАРАЗЕНИ ПРАТЕНИЦИ НА СЕДНИЦА

Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев уште вчера по најавата на власта дека...

Покрај Николоски говорници на овој настан беа европратениците Марион Вилсман од Германија и Владмир Билчик од Словачка, заменик претседателот на Собранието, Горан Мисовски, како и директорот на Конрад Аденауер во Македонија Даниел Браун.

Николоски на конференција со ЕУ пратеници – Бугарија веднаш да го тргне ветото и да престане со условувањата

Денес потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во својство на претседател на...

Во ек на пандемија, кога секој денар е важен и наместо истиот да се искористи за таблети, тестови или вакцини се троши за партиски вработувања.

Угостителите остануваат без работа, фирми тонат, а Шилегов на градски товар става 175 лица преку ЈСП

Угостителите остануваат без работа, фирми тонат, а Шилегов на градски товар става 175...