На поставено новинарско прашање колку мандати би освоила Коалицијата „Можеме“, потенцираше дека оваа прес конференција е за честитки на граѓаните, а на следната веќе ќе бидат презентирани првичните резултати!

Објавил: Стојче Бушин | 15 јули, 2020 21:56

Николовски: Првичните резултати покажуваат голема победа за СДСМ

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Секретарот на СДСМ и кандидат за пратеник, Љупчо Николовски на прес конференција по затворање на избирачките места истакна дека првичните резултати покажуваат голема победа за СДСМ.

Тој им се заблагодар и на припадниците на полицијата и здравствените работници.

Имавме мирен, достоинствен изборен ден. Сведоци сме на демократски и професионално спроведен изборен процес. Во овие вонредни услови уште еднаш потврдуваме дека нашите институции можат да се носат со сите предизвици. Наскоро ги очекуваме првите резултати. Со право очекуваме сигурна победа за СДСМ и чист мандат за коалицијата „Можеме“, рече Љупчо Николовски.
„Очекуваме потврда на резултатите од анкетите и сигурна победа на СДСМ и чист мандат за коалицијата „Можеме“, рече Николовски.

На поставено новинарско прашање колку мандати би освоила Коалицијата „Можеме“, потенцираше дека оваа прес конференција е за честитки на граѓаните, а на следната веќе ќе бидат презентирани првичните резултати.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во февруари 1992 година станува член на СДСМ. Основач е и генерален секретар на Социјалдемократската младина на Македонија од 1996 до 1999 година, а потоа и нејзин претседател до 2001 година.

Кој е Лазар Еленовски, „идниот премиер“ на Македонија?!

Во медиумите вече на големо се шпекулира за договорот на ВМРО-ДПМНЕ и лидерот на ДУИ,...

Воедно и лидерот на Левица, партијата која освои два пратеника на изборите, Димитар Апасиев, јавно соопшти дека ќе ги подржат ВМРО ДПМНЕ за состав на нова влада иако нема да бараат учество во неа.

Мицкоски и Ахмети разговараа за ново парламентарно мнозинство!

Откако вчера албанскиот весник Лајм објави дека лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкосски...

На 10.000 случаи, дури и да има 50 луѓе што по вторпат се позитивни, тоа не е многу. Најверојатно првиот пат биле болни туку само контаминирани, вели професорот.

Д-р Пановски: Пациентите што по вторпат имаат Ковид 19, најверојатно првиот пат не биле болни туку само носители!

Во изјава за Слободен Печат, професорот Никола Пановски посочува дека има и такви кои...

Новите автобуси се енергетски ефикасни, во согласност со последните технолошки трендови во оваа индустрија и ги задоволуваат стандардите за емисија на еуро 6.

ПЕНЗИОНЕРИ СО ШТРАФЦИГЕР ГИ КРАДАТ ПОЛНАЧИТЕ ЗА ТЕЛЕФОНИ ОД НОВИТЕ АВТОБУСИ НА ЈСП „СКОПЈЕ“

Граѓани опремени со штрафцигери се обидуваат да ги украдат полначите за телефони кои...