Потпретседател на Влада и министер за транспорт и врски

Објавил: Калина Мартинска | 16 јуни, 2024 22:48

Николоски: Народот ни даде огромна доверба, со многу посветеност и напорна работа ќе ја оправдаме

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Би сакал да му се заблагодарам на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и иден Претседател на Владата Христијан Мицкоски за укажаната доверба и чест да бидам Заменик Претседател на Владата и Министер за транспорт и врски, пишува Александар Николоски.

“Да се биде дел од неговиот тим во ВМРО-ДПМНЕ беше огромна чест и одговорност, истото е и за Владата.
Како што го кренавме ВМРО-ДПМНЕ, така ќе ја креваме и Македонија!

Народот ни даде огромна доверба. Со многу посветеност и напорна работа ќе ја оправдаме. Ќе правиме убави работи. За Македонија“ – напиша тој.

Кои се предлозите за новиот владин кабинет на Мицкоски? Прочитај на следниот линк:

Мицкоски: Граѓаните имаат големи очекувања, ддната влада мора да им биде слуга

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.