Новак и Јелана се на непозната дестинација каде одмараат и уживаат во магијата на морето. За тоа време Ноле чита регионални весници, а таму се најдоа и вениците од Хрватска во кои се пишуваше за него.

Објавил: Валерија Петрова | 20 јули, 2019 20:50

Новак купи хрватски весници кои пишуваа за него: Неговата реакција ќе ве зачуди

Фото/Текст извор: ©оналјн магазин

Новак Ѓоковиќ со својата сопруга се одмара по напорниот турнир во Велика Британија и освојувањето на Вимблдон.

Новак и Јелана се на непозната дестинација каде одмараат и уживаат во магијата на морето. За тоа време Ноле чита регионални весници, а таму се најдоа и вениците од Хрватска во кои се пишуваше за него.

Ноле во негов стил се пошегува на своја сметка

Колку тоа му се допаѓаше на Ноле најдобро зборува неговата реакција. Сопругата Јеелна сето тоа го сподели на Инстаграм. Сите на социјалните мрежи останаа во неверување и се прашуваа само едно – што со тоа Новак мислеше за Хрватите?

Веднаш по оваа фотографија, Јелена објави уште една во која објаснува што пишуваат во весниците кои ги читаат.

 

– Јади како Ѓоковиќ, велат весниците.

И хравстските медиуми наголемо пишуваат за победата на Новак Ѓоковиќ

За потсетување, Ѓоковиќ во многу поголем размер ја практикува веганската диета која смета дека е правилна за неговиот начин на живот и неговото здравје, но овој начин на живот на многу експерти не им се допаѓаше бидејќи Ноле исфрлал голем број на потребни намирници од неговата исхрана што тоа му ја намалуваше енергијата за време на напорните натпревари. Дури и неговиот поранешен тренер беше загрижен за неговата состојба бидејќи Ноле изгуби голем број на килограми. Но после Вимблдон овие заклучоци паѓаат во вода.

Останува да бидеме горди на Новак Ѓоковиќ бидејќи тој ја развесели не само Србија туку и целиот Балкан.

Браво шампиону!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Откако неодамна го продадоа Гранд продукција, Лепа Брена и Боба Живоиновиќ решија да свртат нов лист во животот и да ги поминат своите идни денови многу потивко. Како што ексклузивно открива Курир Старс, поранешните лидери на најпознатата музичка империја донеле одлука да се преселат во Мајами.

ГО ПРОДАДОА ГРАНД И СЕГА БЕГААТ ОД СРБИЈА: Брена и Боба ја напуштаат земјата

Музичката ѕвезда и некогашниот тенисер им се довериле на блиски пријатели дека имаат...

Готвачот Ѓорги Бојчов сѐ уште се прилагодува на новата средина и работа. Во Штајнебах е од пред два месеца.

ДОМА СИ Е ДОМА: Македонецот Ѓорѓи кој работи во Германија: Мојот Штип е ДУБАИ во споредба со ова местенце!

„Мојот Штип е Дубаи во споредба со ова местенце“, вели 25-годишниот Ѓорги Бојчов, кој...

Работниците кои долго работат за фирмата Сент Џон Проперис добиле поголеми бонуси, но просечниот износ кој работниците го добиле изнесува 50 илјади долари. Меѓутоа, тоа не е се што добија овие работници. Тие покрај бонусот, добија и годишен бонус кој традиционално го добиваат секоја година.

Има ли ваков газда во Македонија? На своите работници им подели 10 милиони долари, најмалиот бонус е 50.000 – вработените се расплакаа од среќа

Декември е време кога работниците ширум светот се радуваат на своите божикни бонуси,...