Новата политичка партија „Интерга“ ќе дејствува самостојно, независно од сите, сами ќе го градат нивниот пат, не оставјќи го СДСМ на власт, ниту па имаат намера да го вратат ВМРО.

Објавил: Македонка Димкин | 9 март, 2019 18:13

Новата партија ИНТЕГРА, има намера да го симне СДСМ и нема намера да го врати ВМРО-ДПМНЕ!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Денеска  пред македонската јавност беше промовирана програмската платформа и лидерскиот тим на новата конзервативна партија „Интегра“

Оваа партија ќе изнесе иновативни решенија за секој горлив проблем на македонското општество велат пд нпвата македонска партија. Од управниот одбор велат дека имаат иновативни решенија во однос на долгот на државата, позиционирањето на Македонија во меѓународни односи, како и иновативни решенија во сегментот на правдата…

Оженет со Др. Лидија Ристовска (специјалист по интерна медицина), татко на четири деца – Анастазија, Данаил, Теодора и Мариела
Националност: Македонец Тој е Магистер на политички науки – Постдипломски студии за политички науки при Институтот за социолошки и политичко правни истражувања, Универзитет Кирил и Методиј – Скопје, Република Македонија и доктор на политички науки – Европски универзитет посебна област на интерес: Библиски постулирана политика, Библија, Библиските постулати и религиските аспекти на развојот, политички науки, развој на политичките поредоци на развиените западни демократии, надворешна политика, ЕУ интеграциски процеси, заедничка аграрна политика на ЕУ, анализа на меѓународни конфликти, преговори, Американска надворешна политика, Израел и Блискиот исток, Северна Ирска, кризен менаџмент, меѓународни економски односи, странски директни инвестиции и др.

Новата политичка партија „Интерга“ ќе дејствува самостојно, независно од сите, сами ќе го градат нивниот пат, не оставјќи го СДСМ на власт, ниту па имаат намера да го вратат ВМРО.

Комплетен сет на демократски, економски реформи, темелна институционална реорганизација на општеството, се дел од идејните решенија кои ги нуди новата партија „Интегра“.

Претседател на партијата ќе биде Љупчо Ристовски, доцент (професор) на политички науки и политички системи, разрешување на конфликти и регионална и меѓународна безбедност, како и доктор по теологија со завршени докторски студии по теологија во САД.

Посебна област на интерес која шро ја негува Ристовски: Библиски постулирана политика, Библија, Библиските постулати и религиските аспекти на развојот, политички науки, развој на политичките поредоци на развиените западни демократии, надворешна политика, ЕУ интеграциски процеси, заедничка аграрна политика на ЕУ, анализа на меѓународни конфликти, преговори, Американска надворешна политика, Израел и Блискиот исток, Северна Ирска, кризен менаџмент, меѓународни економски односи, странски директни инвестиции и др.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

Во јуни 2000 година, Оливер стана заштитно лице на британскиот синџир на супермаркети Сеинсберис, со кои потпишал договор вреден 2 милиони долари годишно.

Светскиот познат готвач Џејми Оливер прогласи БАНКРОТ !

Познатиот готвач Џејми Оливер затвори 22 од 25 ресторани, при што 1.000 луѓе останаа без...

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, пристигна меѓу првите гости со сопругата, а за брзо пристигна и министерот за администрација Дамјан Манчевски

Зорица Заева и Радмила најглавни ВИП гости на свадбата на пратеникот Милевски!

Речиси целата влада присуствуваше на свадбата на пратеникот Горан Милевски од Битола....

Членовите на исландската група држеа палестински знамиња во моментот кога се појавија на екраните, додека водителите ги читаа бодовите што ги добиле од гласовите на публиката.

ПРОТЕСТЕН ГЕСТ: ИСЛАНЃАНИТЕ СО ПАЛЕСТИНСКИ ЗНАМИЊА НА ЕВРОВИЗИЈА!

Исландската група Хатари вечерва ги дочека гласовите на публиката во финалето на Евровизија...