Новинарите најмногу ги привлече изгледот на екс премиерот, односно тој се појави со безбол капче и очила за сонце, кои не ги тргнал ниту еднаш додека седел во судница.

Објавил: Рејхан Бајрами | 27 јуни, 2019 10:58

ГРУЕВСКИ СО ЛИСИЦИ НА РАЦЕ ПРИВЕДЕН ВО СУД: Со очила и капче во судница во Будимпешта!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски денеска е на судско рочиште во Будимпешта, каде што се одлучува за неговата екстрадиција.

Денеска во Будимпешта се одлучува за екстрадицијата на бившиот премиер Никола Груевски. Унгарските медиуми објавија и фотографии.

Новинарите најмногу ги привлече изгледот на екс премиерот, односно тој се појави со безбол капче и очила за сонце, кои не ги тргнал ниту еднаш додека седел во судница.

Судот во Унгарија одлучува за екстрадицијата на поранешниот премиер Груевски кој избега во Будимпешта во ноември минатата година.

Како што известуваат унгарските медиуми, рочиштето е затворено за медиуми, а деталите ќе се дознаат веднаш по завршувањето.

Република Македонија бараше екстрадиција на Ггруевски за одлежување на двегодишната затворска казна за набавката на мерцедесот во случајот на СЈО, „Тенк“ и за настаните во Собранието од 27 април.

Груевски на фотографиите кои ги објави А1 он е со црно капче и очилата „мајбах’. Никола Груевски е приведен изутринава во Будимпешта по барање на судот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Ременски вели дека со Бојан Јовановски, таа се запознала сосема случајно во периодот кога тој сакал да и се заблагодари поради спасот на неговата мајка која работи во Труд и социјална политика.

Ременски: Боки го запознав случајно, ми се заблагодаруваше бидејќи ја “спасив” неговата мајка

Фросина Ременски, поранешната пратеничка и потпретседателка на Собранието, која ја...

На 88-годишна возраст, во неделата во Охрид почина Томислав Кичеец, доајен на адвокатурата во Охрид и Македонија.

Почина легендата на адвокатурата во Охрид и Македонија Томислав Кичеец

На 88-годишна возраст, во неделата во Охрид почина Томислав Кичеец, доајен на адвокатурата...

Прочка бара помладиот од постариот со зборовите „прости ми“, а постариот одговара „простено да ти е од мене и од Бога“.

„Прости ми“, „простено да ти е- во недела е Прочка- ова се обичаите за големиот празник

Во недела е големиот христијански празник Прочка или Велики поклади — ден...