Од 8:00 часот на општинскиот пат Велес – селото Иванковци, кај влез за селото Иванковци, поради сообраќајна незгода, сообраќајот е во целосен прекин, информира АМСМ.

Објавил: Сара Фемина | 17 јануари, 2020 9:44

Нова несреќа ја разбуди Македонија: Повторно сообраќајка кај Велес, сообраќајот во прекин

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Како што информира АМСМ општинскиот пат Велес – селото Иванковци, кај влез за селото Иванковци е во прекин поради сообраќајка.

Од 8:00 часот на општинскиот пат Велес – селото Иванковци, кај влез за селото Иванковци, поради сообраќајна незгода, сообраќајот е во целосен прекин, информира АМСМ.

Лекарите на скопските клиники и покрај сите напорни не успеале да ја спасат жената, која вчера беше однесена во болница по сообраќајката што се случи вчера кај Велес.

Жената по несреќата беше во кома поради тешки повреди на главата.

Повредени беа две други лица кои се пренесени во велешката болница.
Сообраќајот на автопатот неколку часа беше затворен за сообраќај, а според првичните информации, причини за сообраќајката е густата магла и голомразица на мостот каде се случила несреќата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Несреќа

Моментално на терен се екипи на МВР , а коловозната лента е делумно проодна. Не е познато дали има жртви. Увидот е во тек.

НАЈНОВА ВЕСТ: Страшна несреќа во Скопје- Се преврте возило во населбата Аеродром (ФОТО+ВИДЕО)

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на булевaрот ,,Јане Сандански”. Најверојатно...

Според информациите на Канал 5 , пред околу еден час почина жената која беше тешко повредена во верижниот судир кој што утринава се случи на автопатот Велес- Скопје.“

ТАГА: Лекарите не успеаа да ја спасат жената која утринава беше тешко повредена во верижниот судир кај Велес

Лекарите на скопските клиники и покрај сите напорни не успеале да ја спасат жената...