Ефтов неговата кариера ја има започнато во осумдесеттите години како новинар во НИП Нова Македонија.

Објавил: Сара Фемина | 20 август, 2019 17:05

НОВИНАРОТ ВАСКО ЕФТОВ ДОБИ СИН!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Новинарот Васко Ефтов на социјалните мрежи сподели преубава вест за приновата во неговото семејство. Новинарот доби син кој ќе се вика Матеј.

-Се роди Матеј. Елени доби брат, а Соња и јас син. Бог така сакаше. Да сте живи и здpaви и Господ да ве чува и да ве бpaни!

Познатиот новинар и уредник Васко Ефтов беше управител на телевизија Алфа, а минатиот месец на неговото столче седна режисерот Јани Бојаџи.

Ефтов неговата кариера ја има започнато во осумдесеттите години како новинар во НИП Нова Македонија.

Во деведесеттите ја почнува неговата емисија, која од тогаш па наваму е политичка емисија со најдолг континуитет во Македонија и постојано котира на врвот во рејтинзите на гледаност, на која телевизија и да се емитува.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Меѓу поголемите есенски празници што се празнуваат со домашни служби спаѓа и празникот на Светите врачи Кузман и Дамјан.

Ги празнуваме господовите лекари, денес помолете се за болните!

Овие господови лекари наречени и Свети бесребреници имаат два празника, на 1 јули (Свети...

Пејачката за време на снимањето на шоуто „Прес претрес“, каде и беа поставувани серија прашања даваше одговори. Интервјуто се одвиваше во станот каде престојуваше Лепа Брена.

ЖЕШКА ШЛАКАНИЦА: Брена збесна и нападна новинар

Познатата српска пејачка Лепа Брена до сега не сме ја виделе во вакво издание. Нервозна...

Непроспиените ноќи на семејството Илиоски од Скопје и нивната искрена родителска љубов и големи напори беа причина малиот Иван кој има заостанување во развојот да се почувствува сакано и долгите ноќни плачења да ги замени со детски прегратки кон овие луѓе.

Солзите ќе станат минато за малиот Иван – млад брачен пар од Скопје му пружи љубов на ова ангелче

Деца со забавување во развојот кои се сместени во згрижувачки семејства ги загреваат...

Како актерски пар пораснаа глумејки заедно во Народните приказни. Шенка Колозова, денеска сама без својот Ѓорѓи со многу емоции говори за нивниот живот, и за животот по неговата смрт.

Не сум за жалење, но него го нема- Шенка Колозова емотивно за смртта на Ѓорѓи

Кога ќе се спомене нејзиното име веднаш сите знаат дека станува збор за сопругата на...