За набавка на црно на масло од канабис, луѓе лежат во затвор - ајде Пајо, пријави се во обвинителство и придружи им се. Откриј кој го произведува, нека лежи и тој.

Објавил: Сара Фемина | 15 мај, 2019 17:18

Новинарот Љупчо Златев “ИЗБРИША ПОД” со Павле Богоевски!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Главниот уредник на Лидер и автор на емисијата Блиц, новинарот Љупчо Златев на социјалните мрежи направи патос со пратеникот Павле Богоевски, после вчерашниот скандал во кој на телефонските разговори кои беа објавени, Богоевски нарачува масло од канабис.

Авторот на емисијата Блиц новинарот Љупчо Златев, на социјалните мрежи објави статус во кој пишува дека Богоевски земал пола грам бело за 2500 денари и дека за набавка на црно на масло од канабис, луѓе лежат во затвор.

Златев бара оставка од Богоевски пошто наркомани не требаат во политиката и тоа немало врска со приватност, туку има врска со трезвеност да се обавува јавна функција.

Во продолжение ви го пренесуваме Фејсбук статусот на новинарот Љупчо Златев.

„Пајо друже, во маслото за канабис нема жаргонска мерка единица “пола” (се мисли на грам), туку се мери во “кубици”. Ти таму велиш спреми ми “пола”, ама друже пола кубик не е 2500 (две ипол илјади), туку е 500-600 денари. Така што не е масло, можам да се обложам. Башка во терапија, пола кубик уље за 2-3 дена се троши.
Дополнително, производството и продажбата на масло од канабис е регулирано со закон а очигледно според неговото тврдење, Пајо купувал на црно што е исто како да купувал дрога.
За набавка на црно на масло од канабис, луѓе лежат во затвор – ајде Пајо, пријави се во обвинителство и придружи им се. Откриј кој го произведува, нека лежи и тој.
Така да друже, не лажи. Си земал пола грам бело за 2500 денари и тоа е тоа… Сега дај си оставка, пошто наркомани не ни требаат во политика – тоа нема врска со приватност (како што велиш), туку има врска со трезвеност да се обавува јавна функција.
П.С. Твојата наркоманија на бело, не ја пери со барање за легализација на канабис – тоа се две сосем различни категории. Ти шмркаш (тужи ме еве ако лажам, па ќе те вештачиме), значи, ти си друже наркоман!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Скандал

Непосредно пред да се донесе одлуката овие операции да се изведуваат во приватната клиника “Филип Втори”, ФЗОРСМ ја зголемил цената на 797.880 денари.

НОВ МИЛИОНСКИ СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Замешани Дончев, Жан Митрев и Филипче?

За огромни 35% се зголемени трошоците на фондот за операциите на детска кардио-хирургија...

Компанијата „ФЛАЈ КЕМ“ во сопственост на Горан Георгиевски кој е невенчан сопруг на Царовска доби тендер вреден 967.600 денари од Град Скопје за изнајмување на опрема за висинско набљудување на терен, диви депонии и останати зони во градот.

НОВ СКАНДАЛ: Непотизмот во СДСМ продолжува, во главна улога повторно Царовска

Непотизмот на СДСМ продолжува,  фирмата на невенчаниот сопруг на минситерката за труд...

Се поставува прашањето како вакви некултурни ликови како Галетановски Чомбе, со сомнително образование, стануваат битни директори и партиски функционери?

Директорот Галетановски плукајќи по дијаспората ги навреди министерот Димитров, Милчо Манчевски и Дарко Митревски

Директорот на ЗОО-Градина во Скопје, Ѓорѓи Галетановски Чомбе, преку своите навреди...

Советникот Усеини во предизборието беше пријавен во полиција од инспектор од Скопје за попречување на инспекцискиот надзор на дивоградба во заштитеното јадро на Охрид.

СКАНДАЛ: Советникот од ДУИ, Нефи Усеини пцуе по новинари- „Мамицата да ти ја е..м! Ма иди во п…у матер,

„Мамицата да ти ја е..м! Ма иди во п…у матер. Која дивоградба п…..“, вака советникот...