Нов политички земјотрес во Македонија

Објавил: Узунов Бобан | 18 април, 2019 19:32

Нови бомби ја тресат македонската јавност, на мета и актуелни министри

Фото/Текст извор: ©магазин

Пред неколку часа на интернет се појавија  четири телефонски прислушувани разговори. Зад објавата потпишан е извесен „Илија громовник“, а разговорите се постирани на мрежата „Vk.com“. 

Сипмтоматично е што овие бомби досега не се објавени а според времето во кое се водени го покриваат периодот под надлежност на сегашното СЈО. Дилемата која треба да се одговори е дали СЈО ги поседувало воопшто овие бомби, зошто не биле предадени на СЈО ? И дали е ова порака до актуелната власт и опозиција токму сега кога се решава судбината на СЈО или на некои обвинители во СЈО ?

Во објавените бомби актуелни министри како Оливер Спасовски договараат заедничко донесување на закони, а во други бомба пораншениот претседател на државата и на СДСМ Бранко Црвенковски се интересира која е поврзаноста на Дамјан Манчевски со донации и спонзорства во кошаркарскиот клуб Работнички во која се споменува и грчка фирма. 

Во разговор на Љубомир Фрчковски и Алберт Муслиу каде Фрчковски се интересира за процесот на лустрација и се плаши дека доколку биде лустриран да не го изгуби работното место и се обидува да договори да не биде лустриран. 

 Другите бомби се со наслов за плачкање на ЕЛЕМ во разговор на две лица. 

Од СЈО велат дека разговорите не протекле од нивната институција и ќе проверат дали овие бомби ги имаат во нивните материјали.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

По потпишувањето на Договорот Харадинај изјави дека неговата и партијата на Ахмети денеска „успеаја да ги обединат најдобрите експертизи за една развојна програма за земјата“.

Харадинај и Ахмети потпишаа договор за предизборна коалиција

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК), премиерот во оставка Рамуш Харадинај...

Митановски истакнува дека во рекетот бил директно инволвиран и синот на Катица Јанева.

Поранешен пратеник објави шокантни информации: Синот на Катица Јанева директно инволвиран во “Рекет”

Веле Митаноски кој е поранешен пратеник во македонското Собрание, објави шокантни...

Изминатиов викенд Љубомир Спасиќ зема учество во последниот натпревар сезонава кој се одржуваше во Чешке Буџејовице, каде што се сумираа резултатите од сите овогодишни трки. Претходно тој се натпреваруваше во натпреварите за Европски куп и во Македонија, Словенија, Германија, Шпанија и Италија, по кои заврши прв во генералниот пласман во конкуренција на повеќе од 200 кајакари од 17 европски држави.

Љубомир Спасиќ е првиот Македонец кој освои Европски куп во кајак! (ВИДЕО)

Љубомир Спасиќ  од Велес е првиот Македонец што го освоил Европскиот куп во дисциплината...