Според првите, нeoфициjaлни информации, во нecpeќaтa нacтpaдa цело ceмејство, а помеѓу загинатите во сообраќајката има и деца.

Објавил: Сара Фемина | 15 мај, 2019 7:06

НОВИ ДЕТАЛИ ЗА СООБРАЌАЈНАТА НЕСРЕЌА: Загина цело семејство во сравичната несреќа!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Вечера вечер во доцните часови пред влезот на скопската населба Драчево се случи тешка сообраќајка во која животот го загубија 5 лица.

Според најновите информации во тешка сообраќајка кај Драчево блиску до бензинската станица „Лукоил„ вчера во доцните часови, се судрија рено5 кампус и камион за собирање ѓубре. 

Според првите, нeoфициjaлни информации, во нecpeќaтa нacтpaдa цело ceмејство, а помеѓу загинатите во сообраќајката има и деца.

Во сообраќајката настрада поранешен полицаец вработен во ПС Драчево.

На местото на несреќата излезе увидна екипа, заедно со јавен обвинител. Тројца од настраданите починале на самото место, а другите две лица биле однесени на клиника, каде им подлегнале на повредите.

Се уште нема точни информации како точно се случила несреќата, но првичните информации велат дека возачот на автомобилот влегол во спротивната коловозна лента и со голема брзина удрил во камион на Комунална хигиена.

Повеќе детали од МВР најавија за текот на денешниот ден.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Несреќата се случила околу 16 часот, кога детето заедно со своите другарчиња влегло да се капи во еден од вировите длабок околу 3,5 метри. Притоа го повлекла водата и пропаднало.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Се удави 15 годишно момче во реката Пчиња!

Петнаесетгодишно момче од кумановското село Љубодраг попладнево се удави во реката...

Денеска кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје по убиството на Никола Христовски, посвети статус со кој се простува од својот кошаркар. Нивниот статус ви го пренесуваме во целост.

Убиеното момче во Ново Лисиче било кошаркар на МЗТ- другарите од тимот се простуваат од него

17 годишното момче кое синоќа почина по убодните рани од нож, во паркот на Музиката во...

Немилиот настан се случил неколку минути после полноќ. Момчето било живо додека пристигнала екипата на Итна помош. Но, поради обилното крвавење, тоа за жал починало. Напаѓачот бил фатен од граѓани и другари на ранетиот, па ѝ бил предаден на полициска патрола.

Трагедија во Ново Лисиче: Синоќа со нож било убиено 17- годишно момче

Трагедија се случи синоќа во скопската населба Ново Лисиче во Паркот на музиката. 17...