Ангела Ѓорѓиевска ОРОСПИО НЕВИДЕНА, Ќе лежиш во ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР!!!

Објавил: Сара Фемина | 19 јуни, 2019 20:11

НОВИ ШОК ПОРАКИ: Ангела газела преку мртвиот ПИНО да замине во Италија, каде беше државјанин!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Повторно мајката од убиеното момче Пино на социјалните мрежи објави пораки, во кој ја обвинува Ангела Ѓорѓиевска дека преку мртвиот Пино сакала да замине во Италија.

Маја пред неколку недели на социјалните мрежи го објави името на осомничениот за убиството, Али Фуркан, кој моментално е во бегство. Ова е веќе трета телефонска порака што таа ја објавува на социјалните мрежи и како што вели таа се обидува да најде доволно докази, за обвинетата Ангела Ѓорѓиевска да заврши со доживотен затвор.

Повторно мајката од Пино на социјалните мрежи објави пораки во кој ја обвинува Ангела Георгиевска дека преку мртвиот Пино сакала да замине за Италија.

Против Ангела Ѓоргиевска полицијата поднесе кривични пријави. Моментално Али Фуркан е во бегство, но одреден му е притвор во отсуство.

Ангела Ѓорѓиевска ОРОСПИО НЕВИДЕНА, Ќе лежиш во ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР!!! ЈАС ЗБИРАМ ДОКАЗИ ЗА КОЛКУ СИ ОРОСПИА! ЕВЕ ГЛЕДАЈ КУЧКО НЕВИДЕНА, напиша вечерва мајката на убиеното момче Пино!!!!

Мајката на Пино Секондо, исто така се огласи на својот профил на „Фејсбук“ откако беше констатирано дека пронајденото мртво тело во Љуботен е на нејзиниот син. Таа беше убедена дека девојката на Пино, Ангела Ѓеоргиевска заедно со помошникот се убијците на нејзиниот син, и бара правда за нејзиниот син.

Маја Трпковска, мајка на убиениот Пинета Секондо на својот Фејсбук профил пред два дена за прв пат објави порака помеѓу убиениот син и осомничената за убиство Ангела Горѓиевска, која моментално се наоѓа во притвор.

„Барам правда за моето дете. Тие што го имаат убиено моето дете, да добијат доживотен затвор. Да скапат во затвор“, напиша Трпковска.
Дваесет и шестгодишниот Пино Секондо ќе биде погребан во Италија, соопшти неговата мајка која со години живее и работи во Италија.

Пинета Секондо, беше исчезнат од 11.12.2018 година, а беше пријавен од страна на неговата мајка, во ПС при СВР Скопје. На 29.04.2019 година во Единицата за известување и команда во Скопје од страна на непознат граѓанин, беше пријавено е дека на место викано Башинец во атарот на с.Љуботен пронајден е човечки скелет покриен со камења.

Мајката на Пино од декември минатата година, неколку пати организираше протести пред Собранието, а нејзиниот син го бараше и Интерпол.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Претседателот Пендаровски очекува ваква поддршка од сите членки на Унијата, но и и конкретна временска рамка за старт на преговрите.

Меркел: Старт на преговорите за Македонија и за Албанија, а потоа секој по својот пат

Македонија и Албанија заедно да ги започнат преговорите со Унијата, а потоа да продолжат...

Оттаму потврдуваат дека клиентите и вработените на Банката се безбедни и се во добра здравствена состојба.

Утринава во вооружениот грабеж во Тутунска банка одземени 8.700 евра – зошто ова банка е мета на крадците?

Уште еднаш НЛБ банка беше мета на крадците, нов вооружен грабеж се случи во Скопје. Во...

За потсетување, централен регистар го избрка од работа Емил Јакимовски- Гусар, кој изминатата недела им се закануваше и ги навредуваше новинарките Мери Јордановска од „А1ОН“ и Искра Коровешовска од „Алфа ТВ“, како и на градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев. Директорката на Централен регистар Марија Бошковска Јанковски преку Фејсбук соопшти дека Јакимовски е отпуштен поради суштествени повреди на одредбите од Колективниот договор.

Полицијата го уапси Емил Јакимовски за семејно насилство

Лицето Е.Ј. е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство,...

Како што соопштија градските власти на Фејсбук, непознати сторители деновиве на јужната страна на врвот на Водно уништиле видиковец.

СКОПЈАНИ ПРОДОЛЖУВААТ СО ДИВИЈАНТНОТО ОДНЕСУВАЊЕ – уништени објектите на Водно

Дивијантното однесување на скопјани се уште можеме да го видиме на падините на Водно,...