Од почетокот на епидемијата во земјава, бројот на КОВИД-дијагностицирани достигна 155 901 од вкупно 927 182 тестирања.

Објавил: Владо Марин | 17 јули, 2021 17:38

Нови 19 заразени со ковид-19, нема починати

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Во изминативе 24 часа се евидентирани нови 19 случаи на заразени со ковид-19 од направени 3667 тестирања.

Нема починати пациенти, а оздравени се 9.

Денеска евидентирани 246 активни случаи на заразени со ковид-19. Велес Неготино, Ресен, Крива Паланка Делчево, Виница, Пробиштип, Валандово, Крушево, Кратово се градови каде што нема ниту еден активен случај на заразен со ковид-19.

Од почетокот на епидемијата во земјава, бројот на КОВИД-дијагностицирани достигна 155 901 од вкупно 927 182 тестирања.

Оздравени се 150 168 пациенти, починати 5487, а активни се 246 случаи.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Здравје

Од нив, повторно во Скопје има најмногу – 15, потоа во Тетово – 8, Куманово – 4, Гостивар – 3, Кичево – 2, Битола, Струмица, Кочани, Радовиш и Дебар – по 1.

Нови 37 случаи од 3 658 тестирања, нема починати

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се нови...

Во Демир Хисар, Кичево, Ресен, Неготино, Св. Николе, Берово, Виница, Делчево, Пехчево, К.Паланка, Кратово, Дебар, Крушево, М.Брод, Валандово, Пробиштип и Радовиш вакцинирани се под 10.000 граѓани во секој од градовите

МЗ: 31% ОД НАСЕЛЕНИЕТО НАД 18 ГОДИНИ Е ВАКЦИНИРАНО СО ПРВА ДОЗА ВАКЦИНА

Вакцинацијата се одвива со добро темпо на територијата на целата држава. Заклучно...

Во последните 24 часа се регистрирани 72 нови случаи на ковид-19 од направени 5.759 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се од: Скопје – 20, Куманово – 14, Тетово – 10, Гостивар – 9, Битола – 7, Струмица – 5, Охрид – 3, Кавадарци, Струга, Кичево и Берово – по 1

НОВИ 72 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, И ДЕНЕСКА НЕМА ПОЧИНАТИ

Во последните 24 часа се регистрирани 72 нови случаи на ковид-19 од направени 5.759 тестирања,...