Сега медиумите открија дека татко на Богдан е Милош Срејовиќ, поранешен југословенски и српски атлетичар.

Објавил: admin@magazin | 14 јануари, 2021 8:34

Новото момче на Цеца е син на ПОЗНАТ СРПСКИ СПОРТИСТ: Еве за кого се работи

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Ново момче на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ е Богдан Срејовиќ, а работи како менаџер на најпознатите локали во Белград и ја извршува таа работа со години.

Сега медиумите открија дека татко на Богдан е Милош Срејовиќ, поранешен југословенски и српски атлетичар.

Роден е во Крагуевац, а во 1978 година, стана европски шампион во трискок.

Таа година беше прогласен за најдобар спортист на Балканот. Резултатот од својата кариера го постигна во 1981 година, а скокот беше 17,01 метри, што е сè уште рекорден во Србија!

Поради повреда на тетивата, тој брзо ја заврши својата натпреварувачка кариера.

Запознавањето се случило на роденден на пријателка на Цеца, започнале романтична љубовна врска, а екипата на Paparaco lova, го фати заљубениот пар во српската метропола.

Тие се бакнаа, се држаа за раце, а не криеа ниту дека се среќни еден со друг.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Гладис ја убедувала јавноста дека е далечен потомок на славната актерка, поточно ќерка на нејзината родинина Мередит Бејкер.

Гинекологот на Мерилин Монро откри шокантна тајна: Актерката му родила ќерка на Џон Кенеди

Шокантна тајна излезе на виделина после долги години. Имено гинекологот на познатата...

Во Италија и Аргентина, заедно со многу земји во Латинска Америка, новогодишното дрво се поставува на 8-ми декември и се растура на 6-ти јануари.

ЕВЕ КОГА ТРАДИЦИОНАЛНО СЕ КИТИ НОВОГОДИШНАТА ЕЛКА: Празници и радост за најмалите!

Поставувањето и растурањето на елката се поврзани со одредени датуми. Традиционално,...

Тие вчера правеа мекици во ресторан во Скопје. Се славеше со музика и најблиските пријатели. Внукот ќе го носи името Бранко по неговиот дедо, ни кажаа за „Репортер“, а ова е прв внук за поранешниот претседател

Бранко Црвенковски стана дедо, со мекици и музика се славеше за внукот Бранко

Поранешниот претседател, премиер и лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски стана дедо. Неговиот...