Ветерот ќе биде слаб и умерен, југоисточен ветер. Најниската температура ќе биде од -3 до 4 , а највисоката од 7 до 12 C.

Објавил: Весна Петровска | 8 декември, 2019 16:37

НОВ ВРЕМЕНСКИ ШОК НАЈАВЕН ЗА СЛЕДНАТА СЕДМИЦА: Од плус 14 повторно ќе одиме во МИНУС, а еве кога СНЕГ!

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

На Балканот утре ќе биде умерено облачно , воглавно суво и на места магловито, средината од денот ќе има делумно разветрување.

Ветерот ќе биде слаб и умерен, југоисточен ветер. Најниската температура ќе биде од -3 до 4 , а највисоката од 7 до 12 C.

Изгледа времето во наредните седум дена ќе биде над десетина степени, со тоа можеме да уживаме во убавото и сончевото време.

Облачноста во попладневните часови најпрво ќе влијае на северот , во вечерните часови и во текот на ноќта ќе се простира до останатиот дел од западна и југозападна Македонија, а во вторник до други области, кога со пад на температурата ќе има снег на планините.

А во среда ќе престане со веење на снег.

Од четврток ќе има чести појави на облачност и појава на дожд во текот на ноќните часови.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец, максималната дневна температура ќе се искачи до околу 30 степени.

Времето денеска: Сончево и топло со мала локална облачност

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе...

Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 24 до 32 степени. Во крајните југоисточни предели истата има услови да достигне до околу 35 степени.

Времето во Македонија: Сончево со мала локална облачност

Денес времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб...

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со услови за локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се искачи до околу 30 степени.

Времето денеска нестабилно со појава на дожд, од среда стабилизирање!

Денеска времето во нашата држава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локална...