На ред дојдоа „nude“ костими за капење. Иако повеќето модели на костими за капење што се препорачуваат оваа сезона се „naked“ сами по себе, сега постои и тренд што се вика „naked“ бикини

Објавил: Македонка Димкин | 6 јуни, 2018 20:29

Нов летен хит: „Голи“ бикини

Фото/Текст извор: ©Instagram-bellahadid

Доволно е да се погледне оваа слика и веќе е јасно дека станува збор за бикини во боја на кожа, кои се „стопуваат“ со вашиот тен и создаваат впечаток дека на себе не носите нешто.

Супермоделот Бела Хадид и сестрите Кардашијан не се првите што сфатија дека моделите во оваа нијанса уште подобро ја истакнуваат линијата на телото, правејќи го да изгледа затегнато и предизвикувачко, но изгледа дека благодарение на нив ова лето плажите ќе бидат преплавени од „голи“ костими за капење.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Женска

Првата дама на Америка имаше посебен стајлинг за овој посебен повод. Со црно елегантно сако на Долче и Габана, го коминираше здолништето со црна боја од истиот познат бренд.

ТАА ЕДНОСТАВНО НИКОГАШ НЕ ГРЕШИ: Моќно издание на Меланија Трамп од кој ќе ви застане здивот(ФОТО)

Првата дама на Америка веќе некое време ја има титулата кралица на елеганцијата. Меланија...

Првата дама на САД, ги засени присутните со елегантен црн фустан кој ги означи и истакна нејзините совршени облини.

Ова е 74 годишната мајка на Меланија Трамп: Од елеганциите на двете дами ќе ви застане здивот(фото)

Сопругата на актуелниот американски претседател, Меланија Трамп блескаше на божиќната...

Меган Маркл е единствената претставничка на кралското семејство која годинава е во Топ 10 највлијателни стилски икони, додека Кејт Мидлтон е рангирана на 11. позиција.

МОЌНА ЖЕНА: Меган Маркл е прогласена за највлијателна модна личност за 2019-та

Што и да облече војвотката од Сасекс, Меган Маркл, инстантно се распродава! Ова е еден...

Црната ташничка има подеднакво висок статус на моден класик, како и малиот црн фустан, а може да се носи секогаш, без оглед на моменталните трендови.

Класик кој го носиме со години – ЦРНА ТАШНИЧКА!

Дури и наједноставниот outfit може да се подигне на level up со добри аксесоари, од кои ташните...