Како што пишуваат хрватските медиуми, Центарот за социјални работи против Северина (47) поднела кривична пријава, бидејќи сметаат дека го прекршила законот – во медиумите не се наведува за каков прекршок станува збор.

Објавил: Весна Петровска | 21 јануари, 2020 19:38

НОВ ПЕКОЛ ЗА СЕВЕРИНА: Центарот за Социјални работи поднесе кривична против неа

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Хрватската ѕвезда повторно е на тешки маки, таа овој пат доби тужба од Центарот за социјални работи.

Како што пишуваат хрватските медиуми, Центарот за социјални работи против Северина (47) поднела кривична пријава, бидејќи сметаат дека го прекршила законот – во медиумите не се наведува за каков прекршок станува збор.

– Во конкретниот случај Центарот не може да изнесува детали за постапката и семејната ситуација, со оглед на тоа дека изнесувањето податоци во јавноста ги крши законските прописи – изјавила од Центарот за социјална работи.

– Немаме информации за пријавата, ниту знаеме која е причината за да се одлучат на нешто такво – рекла правната застапничка на Северина.

За потсетување, на крајот од минатата година, судот одлучи синот на пејачката и Милан Поповиќ, малечкиот Александар да живее со неговиот татко, а против неа беа поднесени пријави од загребското основно училиште каде оди учи нивниот син, со образложение дека го запоставува синот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Тој ја сподели убавата вест на социјалните мрежи и го покажа златниот прстен со дијамант со кој ја запросил саканата, со емотивна порака.

Со златен прстен со дијамант Костадин ја запроси девојката

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов ја запроси својата девојка Марија...