Таа и нејзиниот сопруг Марко, во моментов ги живеат најсреќните денови.

Објавил: Катерина Крстиќ | 30 септември, 2019 11:14

Нора Шаќири си ја отвори душата: Тешко останав бремена поради болеста со која се борам

Фото/Текст извор: ©магазин.мк фото Женски Магазин

Поранешната новинарка и тв водителка Нора Шаќири-Марковиќ која во моментот е вработена во Министерството за култура, е бремена во четврти месец.

Нора Шаќири бремена во четврти месец…

Таа и нејзиниот сопруг Марко, во моментов ги живеат најсреќните денови.

За Женски магазин, Нора репи да ја отвори душата и искрено раскажа дека кога дознала дека е бремена, таа и најблиските биле збунети и заплакале од среќа.

Имено Нора за магазинот открива дека долги години се бори со проблемите кои и ги создава  тироидната жлезда и дека токму поради тоа била исплашена дека можеби желбата да стане мајка ќе ѝ се оствари побавно.

„Влегувам во четврти месец за некој ден, уште не знам што носам, секој со своите желби, но само Бог знае што нѝ подарил. Кога дознавме, реакцијата беше збунувачка, солзи радосници па приземјување..Со оглед на фактот дека јас боледувам од хашимото тироидеа, некако можеби потешко одеше оваа приказна, но се разбира, во ниту еден момент не кренавме раце, и ете се случи токму кога решивме да се опуштиме. На крајот од денов, ова е божја работа. Тој реши дека сега јас и Марко треба да станеме родители“, вели за Женски Магазин Нора.

 

Нора за магазинот открива дека целото семејство било пресреќно за убавата вест но и нејзината најдобра пријателка Фатиме Фетаи позната во јавноста како специјална обвинителка од СЈО, едвај чека да го види бебето.

„Моите беа пресреќни, особено браќата. Сепак, за првпат ќе станат вујковци. Мајка ми конечно се опушти дека и нејзиното најмало ќе стане мајка, а семејството на Марко е посебна прииказна. Кај нив е прво внуче, па тоа е тоа е друга димензија, прва радост“, додава Нора.

 

Целото интервју со Нора прочитајте го ОВДЕ

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Премиерот Заев, заедно со градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов, денеска го најавија почетокот на реконструкција на Универзалната сала, за чија цел се промовира проектот изработен од архитектот Бујар Муча.

Заев: Одвоивме 120 милиони денари за реконструкција на Универзална сала – Скопје во постојниот облик, современа и енергетски ефикасна

„Универзална ќе биде реконструирана во постојниот облик и габарит, задржувајќи го...

Таа ја потенцираше транспарентната постапка за избор на професионалната Комисија за спречување и заштита од дискриминација, која има задача ефикасно, објективно, независно и принципиелно да работи во интерес на граѓаните.

Шахпаска: Убавината на општеството ја прават различностите, денес го одбележуваме 1 март – Ден на нула дискриминација

По повод 1 март – Денот на нула дискриминација, министерката за труд и социјална...

Пописот е добар пример преку нашата проактивна улога да демонстрираме одговорност и посветеност кон дијаспората, која има важна улога во севкупните процеси на земјава.

Од понеделник стартува пописот, за првпат се попишува и дијаспората

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи на заедничка прес-конференција со...

Вакцините од Кина беше најавено дека ќе пристигнат во февруари. Станува збор за 200.000 вакцини за кои Министерството за здравство потпиша договор за набавка и со кои практично требаше да започне масовната имунизација на населението.

ВРАТЕН АВАНСОТ ЗА КИНЕСКИТЕ ВАКЦИНИ

Кина го повлекла авансот што Македонија го уплатила за вакцините против КОВИД. Од Министерството...