Коронавирусни инфекции се потврдени во Франција, Германија, Јапонија, САД, Австралија, Сингапур, Макао, Малезија, Камбоџа, Шри Ланка, ОАЕ, Јужна Кореја, Виетнам, Тајланд, Канада и Непал.

Објавил: Перо Милчин | 25 февруари, 2020 22:33

НОСТРАДАМУС го предвиде коронавирусот: ЕВЕ КОГА ЌЕ СЕ УНИШТИ ВИРУСОТ (ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Епидемијата на Коронавирус уби повеќе од 2.600 луѓе и зарази скоро 80.000 ширум светот – но, дали е ова мистичен Нострадамус од 16-тиот век, кој предвидуваше епидемија на коронавирусот пред скоро 500 години?

Коронавирусната болест (СОВИД-19) во Кина ја надмина епидемијата САРС во 2003 година. 

Оттогаш, инфекцијата се шири во повеќе од 30 земји надвор од Кина, меѓу кои и предизвикува стравувања за човекова безбедност.

Коронавирусни инфекции се потврдени во Франција, Германија, Јапонија, САД, Австралија, Сингапур, Макао, Малезија, Камбоџа, Шри Ланка, ОАЕ, Јужна Кореја, Виетнам, Тајланд, Канада и Непал.

Светската здравствена организација (СЗО) ја нарече епидемијата глобална вонредна состојба, но сè уште не ја нарече пандемија.

Некои дури и бизарно тврдеа дека писателот и мистичен корисник од 15 век Марко Малакара рече: „Антихристот ја води Белата куќа, скакулци, поплави, муви, коронавирус. Мислам дека тоа го кажуваше Нострадамус пред 465 години. ”

 „Чумата на 21 век пристигна. Пророштвото Нострадамус. Ќе умреме многу наскоро. 

„Големата чума на поморскиот град нема да запре се додека не се одмазди за смртта на праведна крв, осудена да ја плати цената без да стори кривично дело“, се наведува во пасусот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

„Тоа само негативно влијае на способноста на нашата индустрија да го одржи оперативниот капацитет на мрежите за поддршка на масовната работа од дома и достапноста на итни услуги“, забележа компанијата.

Страв од наводна врска 5G и COVID-19: Британците ги запалија телекомуникациските столбови!

Во неколку градови во Велика Британија запалени се столбовите на мобилната телефонија,...

Три дена подоцна, истото се случи и за време на бдеењето, а пријатен мирис се ширеше низ црквата.

ЧУДО ВО МАНАСТИР: Се расплакаа три икони, низ храмот се шири пријатен мирис- еве што вели свештеникот!

Чудо се случи во храмот на Преображение во Лјубовија минатата недела. Три икони од...

Српската армија во салата 1 организира простор за сместување, јадење и гледање телевизија, а достапни се книги, списанија и дневeн печат.

ЕКСКЛУЗИВНО МЕНИ- вака се хранат заразените ВО КАРАНТИН во Србија: Гулаш, свинско месо, печење, туршија, цвекло!

Во салата 1 на Белградскиот саем, каде што српските вооружени сили организираа привремена...

Онтарио се бори да најде повеќе респиратори, но бидејќи потрагата по нив е низ целиот свет, тие се свртеа кон други можни решенија.

ДОКТОР СО ЕДЕН РЕСПИРАТОР СПАСИ 9 ЖИВОТИ: Цел свет зборува за генијалниот потег на докторот од Канада!

За секоја земја во време на пандемија на коронавирус, еден од најголемите проблеми...