-Нефи Усеини, советник на ДУИ завчера отвори пицерија дивоградба во центарот на Охрид. УНЕСКО во февруари ќе го изземе Охрид од неговата листа.
И никому ништо.

Објавил: Рејхан Бајрами | 13 јули, 2019 16:19

НУХИУ ЗА ДИВОГРАБАТА ЈА ИСПЛУКА ДРЖАВАТА: „Коалициските интереси се над законите„

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Албанскиот аналитичар Арменд Нухиу Арменд на социјалните мрежи се огласи по повод дивоградбите на ДУИ во центарот на Охрид и Матка.

Новинарот Арменд Нухиу, напиша статус на социјалните мрежи во кој вели дека и покрај тоа што Усеини отворил пицерија на дивоградба во центарот на Охрид, од државата нема никаква реакција. Тој се надоврза и за кањонот Матка во кој луѓе на ДУИ држат диви платформи.

-Нефи Усеини, советник на ДУИ завчера отвори пицерија дивоградба во центарот на Охрид. УНЕСКО во февруари ќе го извади Охрид од неговата листа.
И никому ништо.
На Матка луѓе на ДУИ држат диви платформи, никому ништо.
Да ти се плукнам у државата каде коалициски интереси се над законите, пишува Нухиу.

Албанскиот аналитичар Арменд Нухиу сметаше исто така дека беше  премногу лицемерно ДУИ да стои рамо до рамо во кандидатурата, за одржаните претседателски избори.

Нухиу во еден од своите статуси напомена и дека ДУИ со години работи на ширење на некој квази национализам со кој се обидува да ја затскрие својата неспособност за водење на државата и креирање корисни политики за граѓаните.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Груевски во својата објава негира дека се работело за принцип на оф-шор, туку дека идејата била да се привлечат мултинационалните финасиски компании своите главни седишта да ги префрлат во Македонија, а Скопје да стане финансиски центар како Лондон.

Груевски: Сакавме Македонија да функционира како комбинација на Англија и Луксенбург

Поранешниот премиер Никола Груевски кој моментално се наоѓа во Будимпешта на својот...

Заслепени од сјајот на моќта, глуви од фалбите кои сами за себе ги кажуваат, водени од личните интереси и ситните страсти, не можат да видат дека овде врие.

ДУРЛОВСКИ: Се додека лојаноста кон Македонија ни е на прво место, ќе се избориме за подобар живот!

Прво го игнорираа нашиот глас, потоа не исмеваа, навредуваа, набедуваа, се бореа против...

Јас сум веќе три години под прогон и на маргините на случувањата, искрено би ви дал поддршка како што вие ми дадовте мене на 5-ти октомври 2017 година до денес!

ПАНЧЕВСКИ: Колешки судии, оваа БУДАЛА ЗАЕВ ви ги скрши кичмите и интегритетот за него сте искористени инструменти

ЗОРАН ЗАЕВ и криминалната банда од обвинителство и Антикорупциска ќе ги проверувале...

Информациите за незаконските бонуси и арбитрерно делење пари од астрономскиот буџет и корумпирањето на носители на државни функции е само ПОСЛЕДНАТА КАПКА ШТО ЈА ПРЕПОЛНИ ЧАШАТА!

ВАНКОВСКА ДО СЈО: ВРАТЕТЕ ГИ ПАРИТЕ, СЕ ЧУСТВУВАМ ГНЕВНА И ПОНИЖЕНА ПОРАДИ СИРОМАШНИТЕ

Информациите за незаконските бонуси и арбитрерно делење пари од астрономскиот буџет...