Обвинителството започна истрага за пожарот во Универзална

Обвинителството информира дека ја започнало истрага за утврдување на причините за пожарот кој вчера избувна и ја пеплоса Универзалната сала во Скопје, која беше во фаза на реконструкција. Трите лица кои за време на пожарот работеле на објектот беа приведени во полиција, каде дале изјави по што се пуштени на слобода. Како што соопшти Обвинителството, … Продолжи со читање Обвинителството започна истрага за пожарот во Универзална