Времето во Македонија

Објавил: Катерина Крстиќ | 5 декември, 2022 6:11

Облачно време со повремени врнежи од дожд

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Времето денес ќе биде петежно облачно со повремени врнежи од дожд.

Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 12 степени.

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец, особено попладне.

Максималната температура ќе достигне до 10 степени.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.