Ќе дува слаб до умерен, наместа повремено засилен ветер претежно од североисточен правец.

Објавил: admin@magazin | 30 ноември, 2022 7:12

Облачно со повремени локални врнежи од дожд и снег

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините од снег.

Ќе дува слаб до умерен, наместа повремено засилен ветер претежно од североисточен правец.

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб северен ветер.

Температурата преку ден ќе се движи во интервал од 4 до 9°C.

Информација од утрово:

Минимална температура (во °C)

-7 Попова Шапка, -4 Маврови Анови, -3 Струмица, Крушево, -2 Берово, Куманово, -1 Скопје-Петровец, Крива Паланка, Штип, 0 Скопје-Зајчев Рид, Тетово, Претор, Прилеп, Виница, 1 Охрид, 2 Битола, 3 Демир Капија, 7 Гевгелија.

Деталите во Телма МЕТЕО со Ирена Лазарова – Димитровска, во соработка со УХМР!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Главната причина за кавгата меѓу актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и неговиот претходник Никола Груевски е во личните суети, а не во политичките разлики поврзани со уставните измени, смета првиот лидер на партијата и експремиер Љубчо Георгиевски.

Георгиевски: Груевски претходно ги сруши измените на КЗ што сега му се потребни и за кои плаче

Прашан во интервју за емисијата „Трилинг“ дали владејачката гарнитура е подготвена...